Çaycuma\'da Çuvallı Eylem

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından TBBM2de görüşülmesine devam eden torba yasaya karşı çuvallı eylem gerçekleştirildi. Çarşı Meydanında büyük bir çuvalla gerçekleştirilen eyleme KESK üyelerinin yanı sıra CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ile vatandaşlar katıldı. Eylem için hazırlanan çuvaldan orada bulunan vatandaşlara kağıt çektirilerek, Mecliste görüşülen torba yasa içinde yer alan ve çalışanların, halkın aleyhine olan maddeler tek tek okutturuldu.

Her madde okunduğunda vatandaşlara; “Torba yasa içinde olan ve halkın aleyhine olan bu maddeyi kabul ediyor musunuz?” diye soruldu. Eylem alanında bulunanlar ise hep birlikte “hayır” yanıtı verdi. Sırtında torbayla eylem yerine gelen bir vatandaş ise; pazar yerinden sebze ve meyve topladığını belirterek; “Açım aç. Üç çocuğuma ekmek götüremiyorum” dedi. Halkın da ilgi gösterdiği eylemde konuşan Eğitim Sen Çaycuma temsilcisi İsmet Akyol; “Torba torba olmaktan çıktı çuvala döndü. AKP bu çuvalın içine birbiriyle alakası olmayan birçok maddeyi koydu.
Haklarımızı, çocuklarımızın geleceğini gasp eden Torba Yasayı kabul etmiyoruz. Yasadan aleyhimize olan düzenlemeler derhal çıkartılmalı, torba yasa geri çekilmeli ve AKP bu kirli oyundan vaz geçilmelidir” dedi.
Açıklamanın ardından eylem için hazırlanan çuval, alkış ve sloganlarla AKP Çaycuma ilçe binası önüne götürüldü ve çuvalın AKP milletvekillerine göndermesi istendi.
Eylemin ardından KESK üyeleri torba yasanın mecliste kabul edildiğinde nelerin olacağını madde madde anlatan bildirileri vatandaşlara dağıttılar.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-11
Bu haber 1637 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 225
  Toplam: 5645681
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama