Gökçebey’de, “Ana-Kız Okuyoruz” kampanyası 109 kursiyere Ulaştı

Gökçebey İlçe Halk Eğitimi Müdürü H. Recep Topal, Gökçebey’de “Ana-Kız Okuldayız” okuma-yazma kampanyası çerçevesinde, Aliusta, Aydınlar, Bakiler, Herkime, Hacımusa ve Muharremler Köylerinde de Okuma – Yazma Kursları açılarak 109 kursiyerle devam ettiklerini bildirdi. . Gökçebey’de, “Ana-Kız Okuyoruz” kampanyasına yoğun ilgi olduğunu dile getiren Topal “Tabiî ki bu sayı yeterli olmadığını İlçemizde okuma- yazma bilmeyen kalana kadar çalışmalarımız devam edeceğini” dile getiren Topal “Çalışmalar devam ettikçe yeni Okuma – Yazma Kursları açılacaktır. Cehalete karşı açtığımız mücadelede, halkımızın destekleri ile cehaleti ortadan kaldırma başarısını, bireylerimizle paylaşarak, sevincini birlikte yaşamak için heyecanlanıyoruz.

Bu duygularla, elimizdeki bütün imkânları kullanarak her yerleşim yerinde okuma – yazma kursu açarak okuma yazma bilmeyen kalmayacak şekilde çalışmalar sürdürülecektir. Vatandaşlarımızdan okuma – yazması olanlara da Seviye Belirleme sınavı yapılarak belgelerini vermekteyiz. Ayrıca insanlarımız kaç yaşında olura olsun, kendilerini geliştirme imkânı sağlanmaktadır. Bu gelişim, Hayat Boyu Öğrenme ile gerçekleşmektedir. Hayat Boyu Öğrenme, bireylerin bilimsel, girişimci, teknolojik, iktisadi, sosyal, kültürel gelişmelerini ve serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanma alışkanlıkları kazandırmak, yeteneklerini geliştirme imkânı sağlamak. Olduğunu” dile getiren Topal” Günümüzde teknoloji alanında baş döndürücü bir değişim yaşanmaktadır. Bu hızlı değişim, bilgide hızlı bir artışa sebep olmaktadır. Bu durum da toplumsal yaşamın birçok alanında da değişimi zorunlu kılmaktadır. Öğretimin artık eğitim kurumları ile sınırlı olmadığı, yaşam boyu öğrenmenin zorunlu olduğu günümüz toplumları, ihtiyaçlarını yeniden sorgulamak zorunda kalmışlardır. Yaşam boyu öğrenme, bireylerin eğitim ve öğrenme sürecini hayatlarının belli bir bölümüne sıkıştırmanın aksine; evde, işte, kafe de ve benzeri her yerde ve bütün yaşam boyu sürecek bir süreç haline dönüştürmektedir. Yaşam boyu öğrenme, aynı zamanda temel becerilerin güncellenmesi yoluyla kişilere ikinci bir fırsat yaratabilmek ve daha ileri düzeylerde öğrenim imkânları anlamına da gelmektedir. Öyleyse öğrenmenin yaşı yoktur. Sürekli kendimizi yenilemeliyiz.

Kurslarımız da bireylerimizin gelişimlerine göre açılıp, sürekli gözlemlenmekte, ihtiyaçlar acil giderilmektedir. Paylaşmacı eğitimde esnek ve yaratıcı düşünce biçimi gelişmektedir. Sürekli gelişim, birinci amaç olmakta ve sonuçta organizasyon kültürü değişmektedir” şeklinde konuştu.
Kurslarımızda kalite ve bilgiyi önemsemekteyiz
Gökçebey İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü H. Recep Topal, “Kurslarımızda kalite ve bilgiyi önemsemekteyiz. Kurslarımızın her geçen gün marka değerini yükseltmek önceliklerimizdendir. Faaliyetlerimizin kalitesini her geçen gün artırarak, kendimizin ve bütün paydaşlarımızın performanslarını geliştirme azmindeyiz.” Dedi. Topal, Çalışmalarımızda çalışanlar memnuniyetini önemsemekteyiz. Kurs çeşitliliğini, isteğe göre yapmaktayız. Bölge insanımızın ihtiyacı olan kursları açacaklarını da sözlerine ekledi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-20
Bu haber 2005 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 139
  Toplam: 5671590
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Hüseyin Recep TOPAL 2011-01-27 :

Değerli abimiz, ilçemizin, kurumuz Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün tanıtımını yapmanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü her kesimle birlikte olmaktadır. Çalışmaları yerel basın ve sizin gibi özel Web sayfalarında tanıtıldıkca dahada yücelecektir. Saygı ve sevgilerimizle. Gökçebey Halkına şükranlarımı sunarım.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama