Gökçebey Kaymakamı Hakan Zeybek’in 29 Ekim Mesajı

Gökçebey Kaymakamı Hakan Zeybek Büyük Cumhuriyet Bayramı’nın 87’nci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada “Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 87. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz Cumhuriyet insanca yaşamın düzenidir. İnsanca yaşamak ideali de Atatürk’ü Cumhuriyete yönelten sebeplerden biridir. Cumhuriyet insanları mutlu kılacak özgür ve adil bir düzenin ifadesi olduğu için Atatürk Cumhuriyeti kurmuş ve savunmuştur. Cumhuriyetin değerlerine, ilkelerine ve kazanımlarına sahip çıkma bilinciyle hareket etmekte bizlere düşen görevdir. ” diyen Kaymakam Hakan Zeybek’in mesajı şöyle; Cumhuriyet, Türk Milleti’nin karakterine çok uygundur. “Hürriyet ve istiklâl benim karakterimdir. Millî istiklâl bence bir hayat meselesidir” diyen Atatürk, özgürlük ve bağımsızlık için en uygun idare olan Cumhuriyeti, özgürlük ve bağımsızlığına son derece düşkün olan Türk Milletinin tabiatına da uygun görmektedir.  Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği Cumhuriyet gençliği, ne derecede elverişsiz şartlar içinde ne kadar büyük güçlüklerin aşıldığını hatırlayarak, Atamızın engin yurtseverliğinden ve aydınlık düşüncelerinden ilham almaktan asla vazgeçmeyecektir.
En çetin güçlükleri yenerek, çok ağır bedellerle büyük cefa ve zorlukların ardından sahip olunan, hür ve bağımsız Cumhuriyet’in değerini çok iyi bilinmekte, devralınan bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla, her geçen gün daha da güçlenerek gelecek nesillere millet olarak taşımaya devam edeceğiz.
 Bu vesile ile Cumhuriyet Bayramımızı gururla, onurla, coşkuyla, ama en çok da umutla kutlarken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin, gazilerimizin, isimsiz kahramanlarımızın aziz hatırasını saygıyla anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun!

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-10-28
Bu haber 1692 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 3302
  Bugün : 2341
  Toplam: 4831674
   Online :

  124 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama