Malkoç Bütün Çabamız Engellilerimiz İçin

Devrek Engelli Vatandaşlarla Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Malkoç yazılı bir açıklama yaparak yaptıkları çalışmaları anlattı.Malkoç, ‘Engellilere avuç açtırmayalım’ sloganından aldığımız ilhamla başlattığımız çalışmalar neticesinde, ağustos ayında hayata geçirdiğimiz baston kursumuz, ocak ayında açılacak baston sergisiyle son bulacaktır. Kursiyerlerimizin bu ay itibariyle dördüncü maaşlarını alacağı bu süreçte, yönetim kurulu olarak bir engellimizin evinin tüm ihtiyaçlarını da karşılamanın gururunu yaşıyoruz.
Toplum dernek dayanışmasının en güzel örneği olarak sandalyesinden buzdolabına kadar tüm eksiklerini tamamladığımız bu evde, derneğimiz tarafından verilen bir akşam yemeğinde, kursiyer engellilerimizle kendilerinin sorunlarını konuştuk, dertleştik.
Baston kursunun ardından yine engellilerimiz için açmayı planladığımız bilgisayar kursunun da çalışmalarını yapmaktayız. Herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız takdirde, engellilerimizin istihdamı konusunda katkı vereceğine inandığımız bu kursun açılması bizleri daha da mutlu edecektir.
Derneklerin temel amacı etkin bir devlet- sivil toplum ilişkisinin kurulabilmesidir. Bu anlamda ki temel görevimizde, toplumla amaçlarımız arasında köprü olmaktır. Duyarlı Devrek Halkının katkıları, hedeflerimize ulaşmamız anlamında çok önemlidir. Geçtiğimiz günlerde, ismini ısrarla açıklamamızı istemeyen, 20 engellimizi kendilerine yakıştığı gibi hediye ettiği kıyafetlerle giyindiren bir esnafımıza da huzurlarınızda teşekkür ederim. Ayrıca dernek adı altında bugüne kadar yaptığımız etkinliklerde maddi-manevi desteği veren herkese de çok teşekkür eder ve saygılarımı sunarım.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-10-19
Bu haber 1330 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1189
  Bugün : 1205
  Toplam: 4911497
   Online :

  100 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama