Ergenekon Gökçebey'de

Devlet eski Bakanı ve Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi  ve Eski Devlet Bakanı Gökberk Ergenekon ile beraberinde Konya eski Milletvekili ve GİK Üyesi Durmuş Alagöz Gökçebey'e gelerek Gökçebey DP İlçe teşkilatını ziyaret ederek partililerin sıkıntılarını ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.Ergenokon’un gezilerine DP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Karagüzel, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ereğli İlçe Başkanı İsrafil Erdoğan eşlik etti.Ergenekon,Gökçebey’de Başkan Recep Aladağ dan partinin sıkıntıları ile çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ergenekon: "Anayasa değişikliğine ilişkin hazırlanan paket hakkında, "Gayri ciddi bir durumdur, paket her yerinden dökülüyor." dedi
Ülkenin ve Zonguldak halkının AKP iktidarından memnun kalmadığını değerlendiren Ergenekon, “AKP İktidarı 8 yıldır halkı, esnafı, emekliyi, işçiyi, memuru kısacası herkesimi uyguladığı politikalarla ezmiştir. Bu ülkeyi ve vatandaşlarımızı Bu AKP iktidarından kurtaracağız, bunun için yollara çıktık. Parti olarak geçmişte birkaç kez imkânsızı başardıklarını ve Türkiye'yi AKP hükümetinden kurtaracaklarını, söyledi.
Hükümetin yeni Anayasa paketine ilişkin de değerlendirme yapan Gökberk Ergenekon, “Bu pakette elma ve armutların yan yana getirilmiştir. Parti kapatma zorlaştırılsın mı? Peki zorlaştırılsın. Ancak, Türkiye'de bugüne kadar kapatılan partilere bakıldığında ya dini siyasete alet etme, laikliğe aykırı olma ya da bölücülük nedeniyle kapatıldıklarını görüyoruz. Bugüne kadar hiçbir siyasi parti kendi eceli ile kapatılmamıştır. Şimdi nasıl yani, parti kapatma zorlaştırılsın derken bölücülük yapılsın mı? Bunlar çok çocukça şeyler ve çocukça hazırlanmış bir paket. Kendi partisinin kapatılması korkusuyla hazırlanmış ve ayıp, gayriciddi bir durum. Paket her tarafından dökülüyor ”dedi.

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Gökberk Ergenekon yaptığı ilçe gezilerinden memnun olduğunu söyleyerek Ankara’ya gitti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-04-21
Bu haber 1575 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 989
  Bugün : 584
  Toplam: 5079997
   Online :

  63 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama