GÖKÇEBEY’E KİTAP YAĞDIRALIM 15.000 KİTAP KAMPANYASI

BİZ BİR MUM YAKTIK, GÜNEŞİN IŞIĞI İLE GENÇLİĞİ AYDINLATMAK SİZLERİN ELİNDE!
Gökçebey Mithat – Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından “Gökçebey'e Kitap Yağdıralım – 15.000 Kitap Kampanyası” başlatıldı. Yapılan açıklama şöyle “Bizler Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencileriyiz. Yüksek öğrenim görmek amacıyla ülkemizin dört bir tarafından Zonguldak Karaelmas Üniversitesine gelerek, yabancı dil hazırlık sınıfı dahil beş yılımızı acı ve tatlı öğrencilik anılarıyla geçirdiğimiz üniversitemize, mezun olmadan, ses getirebilecek bir katkıda bulunmak istedik.
Bu isteğimizi fakültemiz öğretim elemanlarından ve aynı zamanda Zonguldak'a yaklaşık 50 km mesafede bulunan Üniversitemize bağlı Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Akif Emiroğlu'na ilettik. Hocamız, Gökçebey merkez ve köylerindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim Okullarına yönelik  “Gökçebey'e Kitap Yağdıralım – 15.000 Kitap Kampanyası” adlı bir kampanya başlatabileceğimiz önerisinde bulundu. Bu kapsamda hocamızla birlikte Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, Gökçebey'e bağlı köylerin büyük çoğunluğunun yoksul orman köyü olduğu, köylerdeki İlköğretim okullarının büyük ölçüde kitap sıkıntısı çektikleri hatta bazı okullarda birkaç sınıf öğrencisinin aynı derslikte bir arada öğrenim görmek zorunda oldukları bilgisini edindik.
Hocamız Öğr. Gör. Akif Emiroğlu'nun girişimleri ve Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz'ün onay ve destekleri,  Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Sayın Aydın Doğan Beyin katkılarıyla Kampanyaya yönelik posterler bastırarak bütün Üniversite birimlerini bilgilendirdik. Kitapevleri, yayınevleri, gazeteler ve köşe yazarlarıyla iletişime geçerek Kampanyamız konusunda bilgilendirdik ve katkılarını beklediğimizi söyledik.
Kampanya kapsamında Dil Derneği'nin yayınladığı “Türkçenin Kurtuluş Savaşı” adlı kitap aracılığı ile Kompozisyon Yarışması düzenleyerek dereceye girenleri ödüllendirmeyi ve kitap okumayı özendirmeyi düşünmekteyiz.
Sizler aracılığı ile kampanyamıza destek beklemekteyiz.
BİZ BİR MUM YAKTIK, GÜNEŞİN IŞIĞI İLE GENÇLİĞİ AYDINLATMAK SİZLERİN ELİNDE!
 
İletişim:
1. Öğr. Gör. Akif EMİROĞLU
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
Gökçebey Mithat – Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürü
Tel     : (0372) 512 34 74
Faks   : (0372) 512 34 84
e-mail :
akifemiroglu@hotmail.com

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-24
Bu haber 1603 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2718
  Bugün : 2979
  Toplam: 4829010
   Online :

  127 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama