Meşaleler TEKEL İşçileri İçin Yanacak

TEKEL işçileri eylemlerini kararlılıkla sürdürürken KESK, Türkiye genelinde olduğu gibi Çaycuma’da da TEKEL işçilerine destek için meşaleli yürüyüş ve kokart eylemleri gerçekleştirecek.
“Kadrolu İş, Örgütlü Yaşam, Tekel İşçilerinin Talepleri Kabul Edilsin” adıyla Çaycuma’da yapılacak meşaleli yürüyüş, 11 Şubat 2010 Perşembe günü Saat 18.00’de Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği önünden başlayacak.
KESK ayrıca Çarşamba ve Perşembe günü kokart eylemi de yapacak. İşyerlerinde duyarlılık oluşturmak amacıyla kamu emekçileri tarafından takılacak kokartlarda;  “4/B, 4/C’ye Hayır!, Tekel İşçilerinin Talepleri Kabul Edilsin” ifadeleri yer alıyor.
Meşaleli yürüyüş öncesi işyerleri başta olmak üzere Çaycuma genelinde çalışmalarını hızlandıran KESK Çaycuma Bileşenleri bildiri dağıtarak halkı yürüyüşe davet ediyorlar. Konuyla ilgili olarak KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “TEKEL işçilerinin direnişi süresiz açlık grevi şeklinde devam ediyor. Direniş karşısında zorlanan Hükümet ise direnişi boşa çıkartma, çarpıtma, içten bölme ve yıldırma politikası güdüyor. Konfederasyonumuz KESK, TEKEL işçilerinin talepleri kabul edilinceye kadar dayanışma içinde olmaya devam edecektir.
  11 Şubat 2010 Perşembe günü saat 18.00’de Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği önünde toplanarak, TEKEL İşçilerinin yalnız olmadığını gösterelim. Tüm Çaycuma halkını, emek ve demokrasi güçlerini meşaleli yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz. Gün TEKEL İşçileriyle dayanışma ve birlikte mücadele etme günüdür!”
                                                                   

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-10
Bu haber 1446 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 720
  Bugün : 16
  Toplam: 5301886
   Online :

  35 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama