Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Çimenoğlu’nu Ziyaret Etti

Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek ve Yürütme Kurulu Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu makamında ziyaret ederek, “Kent Konseyi Bildirisi”ni takdim ettiler.
Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek, Yürütme Kurulu Üyeleri Mehmet Altay, Ali Eren, Hikmet Ulukaya, Kemal Çam, Gençlik Komisyonu Başkanı Nihat Erten ve Kent Konseyi Genel Sekreteri İzzet Gündoğdu, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Kent Konseyi’nin komisyonlardan gelen rapor doğrultusunda hazırladığı 32 maddelik bildirisini teslim alan Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Hazırlanan bu ikinci bildiri; Alaplı Kent Konseyi’nin artık yavaş yavaş kurumsallaşmaya ve yerleşmeye başladığını, Kent Konseyi’nin ilk kurulduğu döneme nazaran tecrübe ve deneyim kazındığının da bir göstergesidir. Kent Konseyi’nin almış olduğu kararlar; Belediye Başkanlarının arkasındaki büyük bir destektir. Ben bunu böyle görüyorum. Yani; Alaplı’nın sorunlarını, Belediye’nin yapamadıklarını ilan edip bir rapor haline getirmek değil de, Alaplı’da yapılması gereken şeylerin yapılması için Belediyelerin ve merkezi idarenin arkasında yol gösterici, destek verici bir kurum olarak algılıyorum Kent konseyi’ni. Sizin bu desteğinizi, sizin bu gücünüzü ben arkamda hissettiğim zaman, bu raporda belirtilen eksikleri çok rahat gerçekleştirebileceğime inanıyorum. Çünkü; toplumsal mutabakatla alınmış kararlardır. Titiz bir çalışma hazırladığınız için size teşekkür ediyorum. Bu kararlarda sadece Belediyeyi ilgilendiren değil, merkezi idareyi ilgilendiren kararlar da var. Bu tespit ettiğiniz eksiklerin Belediye ile ilgili olanlarını ayıklayıp, Mart ayındaki Belediye Meclisi toplantımıza getireceğiz ve öncelik sırasına göre gerçekleştirmeye çalışacağız. Tabii; tespit ettiğiniz eksiklerin bütününü de yine Belediye Meclisimizde görüşeceğiz”dedi.
Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek de konuşmasında, gerek Yürütme Kurulu Üyeleri olarak ve gerekse Komisyonlar olarak, ilk günkü heyecanla çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “İnşallah sizin de desteğinizle, katkılarınızla, ilçenin eksikleri giderilmiş olur. Merkezi idareyi ilgilendiren eksiklerin giderilmesi noktasında da, Belediyemizin destek olacağına can-ı gönülden inanıyorum” dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-05
Bu haber 1527 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 201
  Toplam: 5671652
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama