Gökçebey Akkaya’ya Sahip Çıkmalı!

 Mesleki hayatında olumlu olumsuz çok olaylara tanık oldum. Gökçebeyli olmaktan gurur duyuyorum. Gökçebey’de doğdum, büyüdüm ve öleceğim. İlçede yaşanan her fert’in maddi ve manevi yapabileceği bir şeyler vardır. İlçenin çözüm bekleyen temel sorunlarını yaklaşık 20 yıldır yazmaya çalışıyorum. Her ilçenin olduğu gibi bizim ilçemizin de kendine has sorunları ve değerleri vardır. Bizlere düşen görev ilçenin temel sorunlarına çözüm bulmak ve değerlerine de sahip çıkmaktır. Biz mantığı yerine senlik-benlik ilişkileri ile hem ilçe sorunları çözümsüz kalmış ve çoğalmıştır, hem de değerleri bir bir yok olmaktadır.1990 yılına kadar Gökçebey bir belde konumundaydı. İlçe olduk. İlçemize atanarak göreve başlayan Kaymakam Ayhan Durmuş’un sevincini hep beraber yaşamıştık. İlçemize atanan ilk Kaymakam Ayhan Durmuş’a sahip çıkacağımız yerde şahsi çıkarlar öne çıktı ve ilçenin çıkarlarını hiçe sayıldı. Ve o günkü densiz bir ilçe başkanı ile bir milletvekili Kaymakam Ayhan Durmuş’un tayini çıkartmışlardı. Kaymakam Durmuş’un tayini çıkartmakla kim kaybetti?  Bir siyasi partinin ( densiz) ilçe başkanı kazandı ve Gökçebey Kaybetmişti.    

Siyasi çıkarlar uğruna ilçenin çıkarlarını hiçe sayarak Kaymakam Ayhan Durmuş’un tayini çıkartılmasına vesile olanlar bu dünyada olmasa da ahrette hesaplarını vereceklerine inanıyorum.
Ayhan Durmuş’tan sonra ilçemizde şuan görev yapan Kaymakam Çetin Kılınç’a kadar kimler geldi kimler gitti. Vali yardımcısından tutunda, Devrek ve Çaycuma Kaymakamları, İlçe tarım Müdürü, İlçe Sağlık grup başkanları ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne kadar Kaymakamlık makamına vekâleten bakmışlardır.

Gökçebey belediyesi 1972 yılında kuruldu. İlk Belediye Başkanımız Tahir Yılmaz idi.  Yılmaz o günkü şartlar doğrultusunda ilçemize hizmet yapmıştır. Kendisine Gökçebeyliler adına teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlık dönemlerinde ilçeye hizmet yaparak eserler bırakan Kamil Karademir ve Saim Aydemir’e teşekkür ederek mekânları cennet olsun diyorum.
Gökçebey belediye başkanı M.Zeki kılınçarslan hakkında da hiçbir şey yazmak istemiyor bugün canım.  Haydi, bir iki satır bir şeyler yazalım diyelim. Neyini yazayım! Kılınçarslan döneminde neler kaybettiklerimizi mi yazayım? Kılınçarslan döneminde çözüm bekleyen sorunlar çözümsüz kalırken daha üstüne sorunların arttığını mı yazayım, Sen –ben ilişkilerinden başkan Kılınçarslan’ın nasıl nemalandığını mı yazayım, Gökçebey sevdası yaşamayan makam ve mevki uğruna ilçenin geleceğini hiçe sayan başkan Kılınçarslan’ın gönlü hoş olsun diye mi yazayım. 11 yıldır hiçbir hizmeti olmayan gününü gün eden başkan KILINÇARSLAN’IN nesini yazayım. Merhum Karademir ve Aydemir dönemlerinde ilçeye bırakılan eserlerin başkan Kılınçarslan tarafından korunamadığını mı yazayım.

Gelelim son günlerde ilçede yaşanan olaylara:
Gökçebey’de ilçe emniyet amir vekili Adil Akkaya sebebi bilinmeyen nedenlerle tayini çıkartılmasına Gökçebey halkı şaşkın durumda! 
Bu konuyu da araştırdık ve elde edindiğimiz bilgilere göre cevap bekleyen şu sorularımıza kim cevap verecek?

1= Gökçebey İlçe Emniyet Amir vekili Adil Akkaya’nın ilçemizden ani tayinin çıkmasının sebeplerinden biri ilçemizde meydana gelen trafik kazalarında zengin-fakir ayırt etmeksizin olay yerini terk ederek kaçanlara trafik cezası kesmesi mi?

2= İlçemizin girişinde bulunan Gökçebey belediyesine ait Atatürk parkının ruhsatsız çalıştırılmasından dolayı, İlçe Emniyet Amir vekili Adil Akkaya emrinde kanuni işlemin yapılması mı?

3=  13.10.2009 günü saat 00.30 sıralarında Gökçebey çay mahallesi Tulumoğlu sokaktaki tan yeri birahane sahibi A.K ruhsatsız silahıyla aynı sokakta faaliyet gösteren semin unvanlı birahane sahibi S.C ve SC (bayan) yaralama olayının soruşturulması esnasında A.K’nin ve yanında sözde garson olarak çalıştırdığını iddia ettiği P.Ö.E ve Ş.D ile birlikte Bodaç köyü carihoğlu mahallesinde bulunan devlete ait ilkokul lojmanlarında ikametgâh ettikleri ortaya çıkmış. Yukarıda belirttiğim konuda adı gecen A.K ve P.Ö.E ile Ş.D’ye Bodaç köyünde devlete ait lojmanda ikametgâh etmesine kim müsaade etti? Birahanelerin sahipleri arasında 13.10.2009 günü saat 00.30 sıralarında çıkan ruhsatsız silah ile yaralama olayı meydana gelmeseydi A.K ve P.Ö.E ile Ş.D’ye bu kişiler devlete ait ilkokul lojmanlarında oturmaya devam edecekler miydi? Bu olayda okul lojmanını kim boşalttırdı?

4= Gökçebey İlçe Emniyet Amir vekili Adil Akkaya’nın İlçemizde içkili yerlerin ilçe dışına alınmasına ilişkin gerekli yazışmaları mı?

5= İlçe içinde ağır tonajlı (tomruk) yük kamyonların halkın can ve mal emniyetini tehdit ettiğinden dolayı alternatif olarak bir geçiş raporun hazırlanmasından dolayı mı?

6= Arap saçına dönmüş, yaya kaldırımları yok edilmiş, mevcut Pazar yerinin kaldırıp alternatif Pazar yerinin kurulmasının istemesi mi?

7= ilçemizde 15.07 2009 Çarşamba akşamı yaşanan sel felaketinde belediyenin iş makinelerin ortada olmadığı an ilçe emniyet amir vekili Adil Akkaya tarafından iki adet iş makinesi temin edilerek merkezdeki su tahliye ettirilmiş ve sabaha kadar ilçede can ve mal emniyetin korunması mı?

İlçe Emniyet Amir vekili Adil Akkaya ilçede görev yaptığı 11 ay sürecinde başarılı çalışmalarından dolayı önce iki adet takdirname almış ve ardından ani tayini çıkartılmış! 
Bu yazdıklarım ne hikâye nede roman. Yaşanan gerçeklerdir.
Yukarıda maddeler halinde yazdığım konulardan dolayı mı İlçe Emniyet Amir vekili adil Akkaya’nın ani tayini çıkartıldı? Yoksa başka sebepler mi var?
Akkaya’yı  bir tanesi istemiyormuş?
Acaba kim istemiyor? Neden istemiyor? Görevinde çok başarılı olduğu için mi istemiyor? Yoksa başarısız birisi olduğu için mi istenmiyor? Başarısızsa neden takdirname verilmesine uygun görüldü?
Akkaya’nın  ani tayini çıkacak kadar ne suçu var? Hadi suçu var diyelim, hakkında neden soruşturma açılmadı. Yargısız infaz olur mu?  Biz Gökçebey için çalışanlara sahip çıkmamız gerekirken tayinlerinin çıkmasına seyirci mi kalacağız?
AK Parti Gökçebey ilçe teşkilatını buradan seslenmek istiyorum. Adil Akkaya ya sahip çıkın yoksa yarınlarda da sizlere sahip çıkanlar bulamazsanız. Bakalım Ak Parti İlçe teşkilatı Gökçebey ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü atama konusundaki duyarlığı Adil Akkaya’ya sahiplenme adına gösterebilecekler mi? izliyorum. Sağlıcakla Kalın.

NOT: Gökçebey MYO Okul müdürüne buradan seslenmek istiyorum. Gökçebey halkı yobaz değildir.  Bu konuyu detaylı yazacağım. (L.A)

Latif Aydemir “Doğru Haber Bölge Temsilcisi”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-23
Bu haber 2164 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 989
  Bugün : 614
  Toplam: 5080027
   Online :

  66 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama