Akın Hem İktidara Hem Muhalefete Vurdu!

Türkiye Değişim Hareketi İl Temsilciliğine atanan Harun Akın, İl ve Merkez İlçe yönetimini 41. günde oluşturmayı başardı. TDH İl Başkanı Akın, "Muhalefetin tek derdi koltuğunu korumaktır. Türkiye Değişim Hareketi inançlara saygılı laikliği, üretimi, adaleti, paylaşmayı, özgürlükleri ve demokrasiyi öne çıkaran bir partidir. İktidarın da tek alternatifidir" dedi
Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Zonguldak İl Temsilcisi Harun Akın, Filyos Vadi Projesi'nin 1963 yılından buyana programda olduğunu ve artık bir masal olduğunu belirtirken Zonguldak'ında işsizliği başkenti olduğunu söyledi. TDH İl ve Merkez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulları Deniz Kulubü'nde düzenlenen toplantı ile basına tanıtıldı. Toplantıda konuşan Harun Akın, çalışmalara başlamalarını 41. gününde halkın '41 kere maşallah' diyeceği bir ekip oluşturduklarını söyledi.

 
Ezberleri bozacağız
TDH'nin 2010 yılını Ocak ayında resmi kuruluşunu gerçekleştireceğini belirten Akın; "TDH'nin 81 ilimizde il temsilciliği bulunmaktadır. Türk siyasi tarihinde bir ilki yaşıyoruz. Bir siyasi hareket Türkiye'nin tamamında örgütleniyor ve resmi açılışını yapıyor. Örgütleme çalışmaları da devam ediyor. Kısacası bütün ezberleri bozacak bir çalışma içersindeyiz. Genel merkez binamız satın alındı, tadilat devam ediyor. İl binamız belirlendi, ilçelerde büyük bir heyecanla çalışmalarımız devam ediyor" dedi.  

 
Ak Parti sınıfta kaldı
Akın devletin üst düzey kurumları arasında ciddi çekişme olduğunu belirterek; "İktidar; kurumlar ile, yargı ile, üniversiteler ile girişimciler ile, emek ve alın teri ile kavgalıdır. Toplum kutuplaştırılmaktadır. Bugünkü kavgacı siyaset anlayışıyla Türkiye'nin yol alması mümkün değildir. Hükümet tam anlamıyla sınıfta kalmıştır. Ak Parti'nin artık enerjisi tükenmiştir. Ancak çare bugünkü muhalefet de değildir. Muhalefet heyecansızdır, dermanı yoktur. Muhalefetin tek derdi koltuğunu korumaktır. Halkımızın beklediği değişimi ancak ve ancak yeni bir siyasi anlayış gerçekleştirebilir. İnançlara saygılı laikliği, üretimi, adaleti, paylaşmayı, özgürlükleri ve demokrasiyi öne çıkarmalıdır. Türkiye Değişim Hareketi, böyle bir siyasi anlayışın tek temsilcisidir. İktidarın da tek alternatifidir" dedi.

 
İktidarın mührünü Ak Parti'den alacağız
Hedeflerinin gülmeyen yüzleri güldürmek olduğunu söyleyen Akın; "Kutuplaşmayı sona erdirip, ekonomik ve sosyal sorunları çözeceğiz. Ulusal birlikten yana herkesi kucaklayarak iktidarın mührünü Ak Parti'den teslim almaktır. Türkiye Değişim Hareketi, emekten, alın terinden, barıştan, özgürlükten, demokrasiden, insan haklarından yana bir siyasi harekettir. Varlıktan ve bereketten, üretimden, serbest girişimden ve adil paylaşımdan yanadır. Hukuktan ve medeniyetten sevgiyi ve bilgiyi halkımızla paylaşmaktan yanadır. Bu çizgimizi ve ilkelerimizi korurken toplumun her kesimine açılacağız. Herkesin sevgisini kazanacağız. Kapsayıcı ve kucaklayıcı bir parti olacağız. Bizim asla ötekimiz olmayacak. Doğulu da bizim, batılı da bizim... Camide bizim, cemevi de bizim, kilisede bizim, sinagog da bizim. Başı açık olan kardeşimde bizim, başı kapalı kardeşim de bizim. Bizim hareketimizde, dil farkı, din, ırk, kültür, mezhep farkı olmayacak. Bayrağımıza, toprağımıza, geleneklerimize bağlıyız. İnançlarımıza saygılıyız. İnançlara saygılı laikliği savunuyoruz. İnançlarımız Allaha ulaşma yoludur. İktidara ulaşma yolu olarak istismar edilemez. İnançlarımızı asla siyaset malzemesi yapmayacağız yaptırmayacağız. Cumhuriyetimizin temel ilkelerini savunuyoruz. Atatürk ilkelerine bağlıyız. Atatürk, her partiye oy veren yurttaşın Atatürk'üdür. Atatürk'ümüzü asla siyaset malzemesi yapmayacağız, yaptırmayacağız" şeklinde konuştu.

Filyos masal oldu
Akın, önceliğin ekonomi ve işsizlik olduğunu ifade ederek; "Bir partinin ekonomide başarı varsa siyasette başarı vardır. Bugün en önemli sorun işsizlik ve geçim sıkıntısıdır. İşsizliği azaltmanın tek yolu yatırım ve üretimi arttırmaktır. Biz işletmelerimizi yeniden çalışır ve üretir hale getireceğiz. Daha önemlisi yeni bir kalkınma ve istihdam programı hazırlayacağız. Ben 1963 doğumluyum. Filyos Vadi Projesi o yıl programa alınmış. Her yıl ortaya sunuluyor. Artık masal oldu. Hikâye oldu. Bu projeyi masal olmaktan çıkaracağız'' dedi.
 
Zonguldak, İşsizliğin Başkenti
Emeğin Başkenti olan Zonguldak'ın artık İşsizliğin Başkenti olduğunu belirten Harun Akın,  Zonguldak'ın altında 150 yıllık kömür rezervinin olduğunu ancak üretim yapılmadığı için TTK'nın zarar ettiğin söyledi. Akın Zonguldak'ın yer altı zenginlikleri, doğası, turizmi, limanı, denizi, Filyos Vadisi, demir çeliki ile bir ülkenin aradığı tüm özelliklere sahip olduğunu belirterek; "Tüm bunları değerlendireceğiz. Ekonomik programımızın temel hedefi işsizliği ortadan kaldırmak olacaktır. İşsizliği azaltmanın tek yolu yatırımı ve üretimi arttırmaktır. İddiamız şudur: Bizim işletmelerimizi yeniden çalışır ve üretir hale getireceğiz. Daha önemlisi yeni bir kalkınma ve istihdam programı hazırlayacağız. Bugün, Türkiye'nin idari yapısı işlemiyor. Kamu yönetimine köklü değişiklikler yapacağız. Plansız, programsız yatırımlara ve harcamalara son vereceğiz. Devlet, her alanda hedefleri koyacak. Girişimciler de, bu bilgiye sahip olarak üretimi planlayacak. Adalet ve yargı sistemimiz tıkanmış durumda. Bu alanda reformda yetmez. Yargıda devrim yapmak durumundayız. Tek celsede adalet temel hedefimiz olacak. Kobilerimizi destekleyeceğiz. Tarım ve hayvancılığı yeniden ele alacağız. İleri teknolojilere dayalı tarımsal teknoparklar oluşturacağız" dedi.

TDH İlYönetim Kurulu Deniz Kulubü'nde düzenlenen toplantı ile basına tanıtıldı. İşte yötetim kurulu..
Harun Akın, İbrahim Kaya, Hikmet Yücel, Abbas Erol, M. Ali Güzelkan, Sedat Çakmaklı, Zeki Günalp, Zeki Öztürk, Seda Karaarslan, Berkay Noyan, Muammer Baloğlu, Mehmet Ar, Hüseyin Akkaş, Fatma Öztürk, Meryem Akgün, Murat Tanyeli, Ertuğrul Koltuk, Suat Mısırlıoğlu, Hayati Açıkgöz, Fikret Korkmaz, İsmet Uğur, Ahmet Cinel, Nevin Topaloğlu, Müjgan Öztürk, Ömer Çamur, Selami Kambur, Oğuz Keklikoğlu, Mustafa Ayan, Atilla Teoman, Hasan Köroğlu, Selma Eray, Gökhan Demir, Hikmet Kartal, Aydın Akkoç, Gülseren Duman.

Haber Kaynak :"Pusula Gazetesi" Bayram Tomakin

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-11
Bu haber 2000 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 143
  Toplam: 5671594
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama