64 VİLAYETE HİTAP EDEN TEK NOKTAYA OTOGAR İSTİYOR
50 yıldır 20 metrekare alandan bir çok noktaya yolcuların ulaşımında hizmet ediyor
Zonguldak Gökçebey İlçesine bağlı Bakacakkadı Beldesi, yıllardır bir çok alanda adı geçmesine rağmen hizmet alamamanın üzüntüsünü yaşıyor.
Bilindiği üzere Bakacakkadı, Zonguldak-Bartın-Karabük üçgeninde, Devrek-Gökçebey-Çaycuma ilçelerine mesafe ve ulaşımı kolaylığı bakımından önemli bir konuma sahip.
Elli yıldır yolcu biletin kesildiği son on yıldır devraldığı Bakacakkadı dört yol mevkiinde 20 metrekarelik ofisini işleten Aşkın Gökdemir yıllardır yolcularını, yolculuk öncesi rezervasyon hizmetini sürdürürken bu süreçte yaşanan zorlu süreçleri bir bir ilgili mercilere bildirdi.

Yolcu potansiyeli bir hayli fazla
On yıldır işlettiği, cep otogar özelliğine sahip denebilecek kadar yolcu potansiyeli olan bilet kesim ofisi, altmış dört vilayete hitap ederken her geçen yıl yolcu sayısının arttığını söyleyen Gökdemir, yolcuların yolculuk öncesinde yaşadığı zorluklardan ötürü gerekli mercilere Bakacakkadı’ya otogar yapılması konusunda taleplerinin olduğunu belirtiyor. Özellikle il ve ilçelerde bulunan üniversite öğrenimi için gelen öğrencilerin yanında çevre köylerden gelen yolculara hizmet eden ofisin yolcu bekleme alanın yetersizliğine de değinen Gökdemir otogar olmaması nedeniyle bir çok yolcununda çevre ilçelere gitmek zorunda kaldığını dile getirerek yolcuların zaman anlamında kayıplarının olduğunu söylemekte. İlgilerden otogar yapılması talebini yenileyen Gökdemir, “Bakacakkadı’ya otogar yapılması halinde yolcuların çevre otogarlara giderek zaman kaybetmemiş olacağını, yolcular için özel servisler ile gelerek oturma alanı ve yeme içme alanlarından rahatça faydalanacağı bir otogara gelmiş olacak.” dedi. Bakacakkadılılar beldeye yapılması gereken otogarın geç kalınmış bir düşünce olduğunu gerek esnaf için gerek Bakacakkadı bölgesi için canlılık getireceğine inanıyor.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2021-02-03
Bu haber 676 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 930
  Bugün : 1545
  Toplam: 5507876
   Online :

  33 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama