ERTUĞRUL: HAK, HUKUK VE ADALET İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) KDZ. Ereğli İlçe Başkanı OPR. DR. Eylem Ertuğ Ertuğrul partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın onanmasına tepki göstererek, “2019 yılında gerçekleştirilen iki İstanbul seçiminde de halkın iktidara sandıkta verdiği cevabın karşılığıdır” dedi.

  Başkan Eylem Ertuğ Ertuğrul yaptığı açıklamada şöyle dedi;
97. yaşını kutlamaya hazırlanan ülkemizde; hak, hukuk ve adaletin bir gün herkes için gerekli olacağını haykırmaya başladığımızda tarih 15 Haziran 2017’ydi.
Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu dik duruş; sadece günümüz Türkiye’si için değil, gelecek nesillerimiz için yaptığı çağrı, dünya toplumlarına da örnek olmuştu. Zira; hak, hukuk ve adalet, halkların sarsılmaz temele sahip olması için çimentoydu.
Biz CHP olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hukuk devleti olduğu gerçeğini savunmaya devam ederken, hukuka siyaseti karıştırmak için didinenler, partimizin İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu’na, 2012-2017 arasındaki yıllara ait olan sosyal medya paylaşımları dolayısıyla verilen 9 yıl 8 aylık hapis cezasını, yine siyasî bir kararla onattılar. Bu cezanın ve baskıcı tutumun sebebi, 2019 yılında gerçekleştirilen iki İstanbul seçiminde de halkın iktidara sandıkta verdiği cevabın karşılığıdır. Yargı yoluyla siyasetlerine yön vermeye çalışan zihniyeti aziz milletimiz, tarihin kara sayfalarına not etmektedir.
Gerçekleri haykırmaya; hak, hukuk ve adalet için mücadelemize devam edeceğiz.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2020-06-26
Bu haber 963 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 579
  Toplam: 5550330
   Online :

  67 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama