Zonguldak Kitapları Sergisi
Zonguldaklı yazarların ve Zonguldak’ı yazan yazarların kitaplarından oluşan serginin Onüçüncüsü Ekim ayında Sergi Odası'nda (Zonguldak) açılacak.
Sergide; 2018 ve 2019 yılında çıkan yeni yayınlar, basım tarihi 1985 yılı öncesi olan kitaplar, konusu maden ortamında geçen yerli ve yabancı filmler, onyedi kitaba ulaşan Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) yayınları, Almanya'ya işçi göçünü konu alan kitaplar ayrı bölümlerde konuklarını karşılayacak.

Etkinlik programında ayrıca bir fotoğraf sergisi ve maden müzesi gezisi yer alacak. İbrahim Akyürek'in Zonguldak liman arkasını konu alan fotoğraf sergisi ilk kez açılacak. Bilindiği gibi kent içinde en kolay ulaşılabilir gezi alanı olan liman arkasının bir bölümü tüm tepkilere karşın kapatılmıştı. Müze gezisi ise kentin emek tarihini daha geç olmadan tanımaları için gençlere ve çocuklara ayrıldı.

Bir ay sürecek olan olan etkinlik, 2016 yılında aramızdan ayrılan mimar, şehir plancısı, öğretim görevlisi ve yazar Hande Suher'in anısına adandı.
Zonguldak Sergi Odası'nın en çok ilgi gören etkinliklerinden olan sergi, kent tarihi üzerine çalışan araştırmacılar, sanatçılar, gençler ve meraklılar için fırsat oluşturuyor.

Zonguldak Kitapları Sergisi bundan böyle artık yılda bir kez düzenlenecek.

Haber: CUMA 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2019-07-30
Bu haber 130 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1129
  Bugün : 1057
  Toplam: 4960471
   Online :

  116 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama