Gökçebey Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün Yıl Sonu Sergisi Açıldı
Gökçebey ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce 2018– 2019 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenme Şenliği, Coşkuyla; Gökçebey Halkı ve Davetlilerle paylaşıldı.
Hayat Boyu Öğrenme Şenliğine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursların el emeği,  göz nuru ürünlerin yanında, İşbirliği ile yapılan Uygulamalı Eğitim sonucunda yapılan faaliyetler de halkın beğenisine sunuldu.
Düzenlenen açılışa; İlçe Kaymakamı Mehmet Ali UZUN,Belediye Başkanı Vedat ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl AYTAŞ,Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Vekili Hakan İLETİR, daire müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Şenliği 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından ise İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Hayat Boyu Öğrenme Şenliği, Gökçebey İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakan İLETİR’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. İLETİR; “Bu gün burada Öğrenme Şenliği adı altında, bir yıl boyunca yeni bilgi, beceri kazanmak için harcadığımız emeklerin sonucunda elde edilen ürünleri sergilemek için bulunmaktayız. Teknolojik gelişmeler, değişen ve yenilenen dünya hayat boyu öğrenmeyi zorunlu kılmaktadır.
Öğrenme Şenlikleri, Hayat Boyu Öğrenme Bilincinin oluşması açısından önemlidir. Günümüzde bireylerimiz farklı kurslara katılarak bilgi ve yeteneklerini artırma ve geliştirme çabası içindeler.Buradaki amaç sadece öğrenmek ve öğretmek değildir.  Bu tür şenliklerin asıl faydalarından biri de, farklı toplumsal kesimlerin kaynaşmalarını sağlamasıdır. Yaygın Eğitim; ülkemizdeki her bir ferdi daha üretken, daha donanımlı hale getirmek için yapılan bir iştir. Bu gün burada şenlikli bir ortama tanıklık etmekteyiz. Dolayısıyla bu şenliklerde emeği geçen herkese, gayret sarf eden bütün kurumlara ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Bu yılki Öğrenme Şenliklerinde İşbirliği içinde faaliyetlerde bulunduğumuz; Gökçebey Kaymakamlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gökçebey Fidanlığı ve İsmini saymadığım kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.  Yıl boyunca yaptığımız çalışmaların ürünlerini, böyle bir günde stantlarda sizlerle paylaşmanın onurunu yaşamaktayız. Bu onuru yaşatan Kurumlara, Sizlere, Öğretmenlerimize Mühendislerimize, Veterinerlerimize, Öğreticilerimize, Kursiyerlerimize, kursiyerlerimizin ailelerine, Gökçebey Halkına çok teşekkür ederim. Öğrenme şenliklerinin, başta Bölge insanımıza, Gökçebey İlçemize olmak üzere, ve tüm ülkemize faydalı olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle heyecanımıza heyecan katan herkese teşekkür ederim. 3 gün sürecek olan bu etkinliğin herkese hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.”

Yapılan konuşmaların ardından, açılış kurdelesi İlçe Kaymakamı Mehmet Ali UZUN ve daire müdürleri tarafından kesilerek Hayat Boyu Öğrenme Şenliği Standları gezildi.Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü El Sanatları, Giyim ürünleri, Ahşap yakma çalışmaları halkın beğenisini kazandı.Hayat Boyu Öğrenme Şenliği Stantları 3 gün halka açık kalacak.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2019-06-17
Bu haber 317 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1215
  Bugün : 908
  Toplam: 4913747
   Online :

  62 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama