ÖĞRENCİLERLE BİLİM ŞENLİĞİ
Gökçebey Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu ve  Karapınar Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri Atatürk Kapalı Spor Salonunda Bilim Şenliği düzenledi.
    Bu yıl düzenlenen 3.Bilim Şenliğinde Fen Bilimleri, Matematik, Bilişim Teknolojileri ve Kodlama konularında 18 Proje yer aldı. Projelerin hepsinin interaktif olması, tamamının okulların kaynakları ve öğretmenlerin fedakarlıkları ile gerçekleşmesi  takdirle karşılanmıştır. Her iki Ortaokul da Zonguldak merkezde düzenlenen KodlaZon Festivaline katıldıkları Projelerinide sundular.

     Bilime karşı merak duyan, bilimi seven ve üreten  gençlerin yetişmesi amacıyla düzenlendiği belirtilen Bilim Şenliğine; Gökçebey Kaymakamı Mehmet Ali Uzun , İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Şübe Müdürü Veli Ceng, Okulların Yönetici ve öğretmenleri katıldı. Merkezdeki Ortaöğretim ve İlköğretim öğrencilerinin yoğun merak ve ilgisi ile projelerin sunumu, yine öğrenciler tarafından yapıldı. Projeler büyük bir beğeni topladı. Tekrar tekrar sunumlar yapıldı.

      Okul müdürü Servet Büyükkol, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirme konusunda bilgilerini, becerilerini ortaya koyabilme, yeteneklerini keşfetme ve  geliştirmelerini sağlamak için bu tür etkinliklere önem verdiklerini belirtti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2019-06-17
Bu haber 253 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1215
  Bugün : 1004
  Toplam: 4913843
   Online :

  126 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama