Bu Diyardan Bir Ressam Ferit geçti
Gökçebey ilçesinde emekli olduktan sonra Karakalemle yaptığı resimlerle büyük beğeni toplayan Cumhuriyet aşığı Mehmet (Ferit) Tülübaş 12. Haziran 2019 Çarşamba günü aramızdan ayrıldı.

Merhum  Mehmet (Ferit) Tülübaş boş zamanlarında Karakalemle yaptığı resimlerle beğeni topluyordu. Kendisini 2014 yılında ziyaret ettiğimde İlkokuldan itibaren resme karşı büyük bir ilgi duyduğunu Emekli olduktan sonra açtığı dükkânında müşteri olmadığı zaman karakalemle resim yapmaya başladığını; Yaptığı resimlerde doğa ve  insan  temaları işlediğini;  Bu kapsamda  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Eski Cumhurbaşkanlarımız Celal Bayar, Fahri Korutürk, Ahmet Necdet Sezer, CHP Eski Genel Başkanı  Bülent Ecevit, CHP  Eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın karakalem resimlerini  yaptığını anlatmıştı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu 12 Haziran 2019 Çarşamba günü hayatını kaybeden 1949 doğumlu merhum Mehmet (Ferit) Tülübaş’ın (67) cenazesi öğle namazına müteakip  Yeni Camide kılınan cenaze namazından sonra aile mezarlığına defnedildi.

Merhum Mehmet Tülübaş’a Cenabı Allah’tan Rahmet geride kalan Ailesine baş sağlığı dileriz.

Yazarın Notu:
Gökçebey’in sosyal ve kültürel hayatına çok anlamlı katkılar yapan “Ressam Ferit’i” unutmayacağız, unutturmayacağız. Öncelikli olarak Belediyemizin böyle bir değerin ismini bir sokak veya caddeye vererek ve büyük emek sarf ederek yaptığı Portreleri bir yerde sergilenmesi dileğimizdir.


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2019-06-16
Bu haber 319 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1215
  Bugün : 917
  Toplam: 4913756
   Online :

  65 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama