CHP Gökçebey Belediye Başkan Adayı Cem Oktay oldu
CHP Genel Başkanlığı Zonguldak’ta 6 belediye başkan adayının ismini de açıkladı. CHP Parlamento Meclisi, Alaplı’da Nuri Tekin, Çaycuma ilçesi Karapınar Beldesi’nde Ahmet Aydın, Ereğli ilçesi Kandilli Beldesi’nde Mustafa Aydın, Çaycuma ilçesi Perşembe Beldesi’nde İsmail İnam, Gökçebey ilçesinde Cem Oktay, Gökçebey ilçesi Bakacakkadı Beldesi’nde Oktay Albuz ile seçimlere gireceğini açıkladı.

 Cem Oktay kimdir?
1983 yılının Nisan ayında Zonguldak’ta doğdu. Elektrik Yüksek Mühendisi baba ve Eczacı annenin oğlu olan Oktay İlkokulu Zonguldak Yayla ilköğretim okulunda, Ortaokulu Zonguldak TED kolejinde, Liseyi Zonguldak  Atatürk Anadolu lisesinde okudu.  2001 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bölümünü 2005 yılında dereceyle bitirdi. Vatani hizmetini Van askeri hastanesinde Yedek Subay (Asteğmen) , son üç ayını da Teğmen olarak tamamladı.

2007 yılında anne mesleği olan serbest eczacı olarak çalışmaya başladı. 17.Bölge Zonguldak – Bartın Eczacı Odası üyesidir. Siyasi Parti üyeliği 2014 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden belediye meclis üyesi seçilmesiyle başladı. Aynı yıl Temmuz ayında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanlığına Kayyum olarak atandı. 2014 yılı Ekim ayında yapılan Olağanüstü kongrede CHP Gökçebey İlçe Başkanlığına seçildi. 2015 yılı ve 2017 yılı Aralık ayında yapılan Olağan Kongrelerde güven tazeleyerek ilçe başkanlığına tekrar seçildi.
CHP Kurultay delegesi de olan Cem Oktay 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gökçebey belediye başkan aday adayı olacağı için ilçe başkanlığı görevinden istifa etti. Halen Gökçebey belediye meclis üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Oktay, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2018-10-25
Bu haber 1074 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2890
  Bugün : 330
  Toplam: 4883919
   Online :

  99 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama