GÖKÇEBEY’DE BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Gökçebey Cumhuriyet Meydanı’nda Bilim Şenliği Düzenlendi
Bilim Şenliğini Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu düzenledi. Geçen yıl kendi okullarında Bilim Şenliğini gerçekleştiren okul, Projelerini bu yıl Gökçebey Cumhuriyet Meydanı’nda sergiledi.
 Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz’ın açılışını yaptığı 2.Bilim Şenliğinde 20 proje sergilendi.

Katılımcılara teşekkür ederek kısa bir konuşma yapan  okul müdürü Servet Büyükkol; Çocukların merakı,  keşfetme duygularını güçlendiren en önemli  dürtü olduğu bilinci içinde bu projeleri gerçekleştirdik. Çocuklarımıza, Fen Bilimlerini, Teknolojik uygulamaları, matematiği,  tarih ve coğrafyayı sevdirerek öğretmeyi, atık malzemeleri dönüştürmeyi, güzel sanatlardaki farklı bakış açılarını ortaya çıkarmayı amaçladık. Merak dürtüsü ile özgün çalışmalar üretebilmenin bilim ve sanatla mümkün olabileceğini biliyoruz. Bugün burada Sergilediğimiz 20 projenin tamamı büyük özverilerle başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz olmak üzere okul imkanları  ile gerçekleştirilmiştir. Bu yıl 2. Bilim Şenliğimizi daha çok öğrenciye ve ziyaretçiye ulaştırabilmek amacıyla Gökçebey merkezinde sergiledik. Bu projelerin gerçekleşmesi konusunda tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Bilim Şenliğine Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Veli Cenk ve  Özkan Yıldırım, okul, kurum yöneticileri, öğretmenler,  merkezde bulunan ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, veliler ile halkın yoğun katılımı  oldu.

Kaymakam Ahmet Korkmaz, Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu’nun gerçekleştirdiği Bilim Şenliğini önemli ve başarılı olduğunu belirterek  emeği geçen herkese teşekkür etti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2018-05-27
Bu haber 885 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1826
  Bugün : 1494
  Toplam: 4478259
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama