GÖKÇEBEY ÜLKÜ OCAKLARI YARDIM KÖPRÜSÜ İNŞA EDİYOR.

Gökçebey Ülkü Ocakları Yardım Köprüsü projesi adı altında yardıma muhtaç insanlara yardım götürmeyi, yüzlerde Küçük bir tebessüm bırakmayı hedefliyor.

 

Proje kapsamında açıklama yapan Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Zeki Maloğlu: Bundan bir sene önce Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyin emri ile Türkmen soydaşlarımıza Gökçebey’den yardım götürmek için teşkilatımızla birlikte ummalı bir çalışma ortamına girip, kıymetli vatandaşlarımızın da desteği ile yardım toplayıp Türkmeneline Soydaşlarımıza göndermiştik.

 

Bu durumun bir benzerini de Gökçebey’de yardıma muhtaç vatandaşlarımıza uygulamak istedik. Ve bunun için Yardım Köprüsü adı altında bir proje başlattık.

 

Projemizde teşkilatımızla birlikte Gökçebey’imizde gerçekten yardıma muhtaç, ihtiyaç sahiplerimizi tespit edip vatandaşlarımızın bizlere dağıtmamız için gönderdikleri yardım malzemelerini din, dil, ırk siyasi görüş fark etmeksizin kendilerine ulaştırmayı bu aşamada manevi bir köprü konumunda olmayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki şehrimizdeki duyarlı vatandaşlarımızın bu konuda Peygamber efendimiz’in(s.a.v) ‘’Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’’ sözüne itimat edip bizlere yani Gökçebey’imize destek olacaktır.

 

Bu proje kapsamında 2 önemli hususta desteğe ihtiyacımız vardır. Birincisi  tekstil, gıda, erzak konusunda sizlerin desteği, ikincisi ise gerçekten yardıma muhtaç kişilerin tespiti. Bu iki önemli konuda değerli Gökçebey’imizin desteğini bekliyoruz.

 

Son olarak yanlış dedikodulara uğramamak adına şunu ifade etmek istiyorum yardım işinin siyaseti, görüşü, ideolojisi olmaz bu iş gönül işi, bu iş Peygamber efendimiz(s.a.v) ın emri, İslam’ın tebliğidir. Şehir ise bizim, yardım götüreceklerimiz kimimiz komşuları kimimizin kardeşleri olacaktır. Konu hassastır. Bizim görevimiz ise sadece aracılık etmektir. Dedi.

 

Haber/Enes Güngör(Gökçebey)

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2018-01-29
Bu haber 604 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1007
  Bugün : 805
  Toplam: 4712725
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

terzi 2018-01-31 :

SELAM VEREN EL OLMAK NE GÜZEL SAĞELİN VERDİĞİNİ ÖBÜR ELİN DUYMAMALI LAKİN İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ TESBİT GERÇEKTEN ÇOK ZOR MAHALLİNDE ARAŞTIR İNCİLİR GURURUNDAN TAVİZ VERMEZ KOŞUSUNA SOR Bİ İŞİNE YARAMADIYSA SENDE ONLA UKALA İŞNMİYOK SE3NDEN BENDEN ONLA BAK SIGARA İÇYE GİDİP ÇALIŞMAYA İŞMİ YOK DERLAKİN KİMİ AKLI GEÇ BASA ÇOCUKLARA YAZIK TESBİTLER İNŞALLAH ENÇOK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BULMAYA ALLAH YARDIMCI OLSUN


orhan türkyılmaz 2018-01-30 :

böyle bir yardım kampanyasına önderlik eden kardeşlerimizi tebrik ederim.bu iş hacca gitmek kadar sevap bir iştir.ekkipteki bütün kardeşlerimize başarılar dilerim bu kutsal kampanya için.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama