CHP GÖKÇEBEY’DE CEM OKTAY GÜVEN TAZELEDİ…
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gökçebey İlçe 11.Olağan Kongresi İsmetpaşa Caddesi Çelikler Pastanesi salonunda yapıldı..

11. Olağan Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, CHP Devrek İlçe başkanı Yaşar Bükrü, CHP Kilimli İlçe başkanı Filiz Karademir, CHP Ereğli İlçe başkanı Sertan Ocakcı, CHP Yenice İlçe başkanı Orhan Karakuş, İl Genel meclis üyesi Metin Uzun, İl başkan yardımcısı Zeki Esen, CHP Devrek eski ilçe başkanı Halil Kodaman, CHP Zonguldak Eski Milletvekili adayı Erol Sarıal, Genel Maden işçileri sendikası danışmanı Turhan Oral, CHP Zonguldak eski il sekreteri Nuredtin Yolcu, CHP Zonguldak eski il başkanı Halil Furat, Gökçebey Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Cevat Baş, Gökçebey Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Akdemir, Gökçebey Kalkınma Derneği Başkanı Tuncer Delioğlu, delegeler,çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.
Kongreye Gökçebey siyasi parti ilçe başkanları AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Hayrettin Karadağ,MHP Gökçebey ilçe Başkanı Tuna Çapçı,SP Gökçebey ilçe Başkanı Kemal Danacı ve  İYİ Parti Gökçebey İlçe Başkanı Satılmış Aydemir  katıldılar, Konuşmalar başlayınca ilçe başkanları kongreden ayrıldılar.

CHP ilçe Başkanı Cem Oktay’a sunulan önergeyle. Divan Kurulu oluşturuldu. Saygı Duruşunun akabinde , İstiklal Marşımız okundu.Kurul Başkanı M.Zeki Kılınçarslan yaptığı açılış konuşmasında özetle:’Ülkemiz gündemi olmayan suni konularla oyalanmaktadır.Büyük şehirden başlayarak,Belediye Başkanları istifaya zorlanmaya başlanmıştır.Tek adam rejiminin etkileri şimdiden hissedilmeye başlamıştır.2019 seçim sonuçları daha şimdiden arızalarını göstermiştir’ dedi.

İlçe yönetim kurulu üyesi SeyfiSaygı tarafından Çalışma Raporu okundu.Söz almak isteyen olmayınca, ardından oy birliğiyle kabul edildi.Ali Rıza Yılmaztürk tarafından Kesin Hesap Raporu okundu.Söz almak isteyen olmayınca ardında oy biriliğiyle kabul edildi.

Kongreye gelen telgraflar okundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,CHP Genel Başkan yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Genel Başkan yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Genel Başkan yardımcısı Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Genel başkan Başdanışmanı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay,CHP Genel Sekreteri İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ,CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan gönderdikleri telgrafla Başarı dileklerini sundular
 
Dilek ve Temenniler bölümünde söz almak isteyenler sırasıyla kürsüye davet edildi.
Birinci söz alan  CHP Devrek eski ilçe Hail Kodaman:’Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün Kurtuluş Savaşı Mücadelesini kongrelerle başlattığını biliyoruz.Buralardan çıkan sonuçları bir kağıda döküp,en iyi sonucu almak için çaba safretmeliyiz.yaptığımız en büyük hatalardan birisi de,Kongreler 1-2 saate sıkıştırımaktadır.Aksine ,bir güne yayıp,o ilçenin sorunlarını irdelemeyiz’ dedi.

İkinci söz alan Genel Maden İş Danışmanı Turan Oral özetle:’ Cumhurbaşkanımız,yerel seçimlerde başarısız Belediye Başkanlarını görevden alıyor.Bizim de yapacağımız şey,en kötü senaryoya göre hazırlanmamı lazımdır.Yerel ve ulusal basını çok iyi kullanan bir iktidarla baş etmek zordur.’dedi

Üçüncü söz alan CHP İl Başkanı Ahmet Altun özetle:’ 15 Temmuz sonrası OHAL ile,vatandaş üzerinde baskı uygulanmaya başlanmıştır.2019 seçimi Türkiye için bir dönüm noktası olacaktır.Bir daha sandığa gidememe ve tek bir adamın iktidar olma riski vardır.’ dedi.

Dördüncü söz alan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş özetle :’Memleketimizin her yanından yolsuzluklar fışkırıyor. MAN adasındaki,MALTA adasındaki 1 sterlin sermayeli şirketlere milyonlarca dolar aktarılmıştır.Başka bir ülkede olsa,dedikodusu bile çıksa,hemen istifaların ardı arkası kesilmezdi.Buna rağmen,Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali,üste çıkmaktadırlar.Bizim kökümüz Kuvay-i Milliye dir.Bizim kökümüz asla dışarıda bir parti değildir.CHP ,demokrasinin hukukun sigortası bir partidir.Zonguldak ilimiz, emeğin kentinden ,emeklinin kentine dönüşmüştür.90 bin çalışan,156 bin emekli sayısı bunu göstermektedir.TTK da işçi sayısı 7500 lere kadar düşmüştür.Unutmayalım,Anayasa referandumuyla rejim değişmiştir.2019 seçiminde % 51 oy alarak iktidar olmamız lazımdır.’ dedi.

Beşinci olarak Kdz. Ereğli eski belediye başkanı Halil Posbıyık söz aldı:’Diğer partilerle,mütevazı olarak,ülkemizin sıkıntılı bir döneme doğru gittiğini anlatmalıyız.Laflarla artık bu işler yürümüyor.İçimizde zor durumda olan çok insan var.Gelecek nesillere iyi bir Türkiye bırakmak için çalışmalıyız.Biz hatalar yaptık ki,AK Parti ,iktidar oldu.Artık hata yapma lüksümüz yoktur.’ dedi.
Altıncı olarak konuşan CHP Zonguldak eski il sekreteri Nuredtin Yolcu ’ ,İktidar görevini çok iyi yapıyor.Ortadoğu da parçalanmış devletler yaratmada başarılır.Ne Mısır kaldı,ne Libya,ne Suriye ne de Irak…İnsanlarımızı kutuplaştırmadan ,birbirimizle kucaklaşmalıyız. ‘dedi.

Yedinci olarak söz alan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu:’Devletten uluslararası Casusluk örgütü FETÖ nün temizlenmesini destekliyoruz. Sanki Türkiye de hiç banka yokmuş gibi,adını belki de ilk defa duyduğumuz devletlerde sizin ne işiniz olabilir ki? AK Parti iktidara geldiğinde 125 milyar dolar olan dış borç,450 milyar dolar sınırına dayanmıştır.Ülkede satacak bir şey kalmamıştır.’ dedi.

Asıl ve Yedek Üyelerin ,blok oy listesiyle yazılması ,oy birliğiyle kabul edildi.91 kayıtlı üyenin 57 si oy kullanarak tek aday olan Cem Oktay ve ekibi güven tazelemiş oldu. Davetlilere pide ,ayran,su ve çay ikramında bulunuldu.

Oktay'ın yeni yönetim kurulu: Ali Rıza Yılmaztürk, Aydan Kökgöz, Hasan Tülübaş, Hatice Pazar, Hayriye Kaya, Mithat Arat, Mürvet Alacalı, Nazif Bostancı, Nuri Albuz, Sadi Uyar, Seyfi Saygı, Şeref Pazar

Haber-Fotoğraflar Zeki Başoğlu Gökçebey-ZONGULDAK
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-12-11
Bu haber 1030 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1826
  Bugün : 1499
  Toplam: 4478264
   Online :

  82 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama