Hayvan severlerden basın açıklaması
Hayvan Hakları Gönüllüsü Gökhan Kazan, Çaycuma çarşı meydanında basın açıklaması yaptı. Kazan açıklamasında, “Dünyada ve ülkemizde insan hakları ihlalleri yaşanırken hayvan hakları ihlalleri de bir vahşet şeklinde kendini göstermekte ve artmaktadır.
İnsan Haklarının, Hayvan Haklarından öncelikli olduğu düşünülse de aslında birbirleriyle ilişiktir.
İnsan Haklarını, Hayvan Haklarından üstün görmek bizzat yaşanılan zulmün ana sebebidir! Haklar bir bütündür, birbirinden ayrı düşünülemez! Birbirlerini tamamlarlar.
‘İnsanlar dururken, hayvanlar mı kaldı’ şeklindeki düşüncesiz bakış açısını asla kabul etmiyoruz!
Hayvan Hakları ile ilgilenenlere bu tarz yaklaşanlar zaten İnsan Haklarına da önem vermemektedir. Bu boş bir laftan öte bir şey değildir. Boş laflara karnımız tok!
Son günlerde ülkemizin her bir köşesinden hayvan hakları ihlalleri gündeme gelmektedir.
Sokak hayvanlarına yapılan tecavüzler, belediyelerin yaptığı köpek katliamları, barınaklardaki eziyetler ve bakımsızlıklar ve daha niceleri. Bu zulmü hem sosyal medyada, hem de ulusal basın yayın organlarında görüyoruz, duyuyoruz. Hayvanlara yapılan bu eziyet, işkence ve katliamlar vicdanlarımızı yaralamaktadır. İnsanlık onuruna yakışmayan bu olaylar sadece bizleri etkilemekle kalmayıp, insanlık tarihine ve insanlık kavramına sürülen kara bir lekedir.” dedi.
Bu vahşet tablosunun yakın çevrede de aynen yaşanmakta olduğunu ifade eden Kazan, “Yasalarda hayvanları CAN değil, MAL olarak kabul eden hukuk sistemi derhal değiştirilmelidir!
Valimiz Sayın Ahmet Çınar’a sesleniyoruz! Haykırışlarımızı duyun! Hayvanlara zulmü bitirelim! Bölgemiz için derhal acil eylem planı oluşturup plana göre çalışmalara başlayıp bu vahim tablodan kurtulalım.” İfadelerini kullandı.
Açıklamanın sonunda Kudus, Filistin ve Arakan’da yaşanan zulüm de kınandı.
 
Kaynak Haber: CUMA 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-12-09
Bu haber 777 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1826
  Bugün : 1514
  Toplam: 4478279
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama