Gökçebey’in Turizm Haritası Google Earth’te yayınlandı
Gökçebey’in Tarihi, Turistik, Doğa ve Kültürel değerlerinin tanıtılması projesi kapsamında Google earth ve Google street map üzerinden herkesin kolayca ulaşmasını sağlanacak Turizm haritası yayınlandı.

Proje kapsamında Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendislik Fakültesi Dekanı 
Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, başkanlığında yapılan çalışma sonucunda Google earth ve Google street maps üzerinde Gökçebey’in de olduğu 7 ilçede yön, bilgi ve turizm bilgilendirme levhaları yerleştirildi.

Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu , “Zonguldak endüstriyel, dalgıçlık, deniz, su sporları, mağaracılık, yayla, botanik, antik çağ turizmi gibi çok geniş bir yelpazede turizm potansiyeline sahiptir. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak adına öğrencilerimle birlikte 2016-2017 öğretim yılında Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında Zonguldak Turizm Haritası çalışması gerçekleştirilmiştir. Umarım Zonguldak ekonomisine bir nebze de olsa katkısı olur. Öğrencilerim ve şahsım adına sevgi ve saygılarımızla” dedi.

Gökçebey’de Yerel Tarih araştırmacı Sadi Uyar’ın yer gösterdiği, Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin koordinatlarını aldığı Antik ticaret merkezi, Anıt Ağaç, Tefen istasyon binası, Süzek deresi şaleleri, Yöresel Herkime evi gibi Tarihi, Turistik yerlerin haritada yer alırken böylelikle ilçeye gelen turistler bu güzergahları takip edip, Google earth ve Google street map üzerinden herkesin kolayca ulaşması sağlandı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-07-13
Bu haber 848 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2657
  Bugün : 1328
  Toplam: 4176540
   Online :

  156 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama