Yazarımız Kalyoncu’ya 35 yıl sonra anlamlı ziyaret
Sezer TOKAÇ
Gazetemiz yazarı Hamit Kalyoncu’ya Zonguldak Fener Lisesi’nde birlikte çalıştığı bir grup emekli öğretmen arkadaşı geçtiğimiz hafta sonunda çok anlamlı bir ziyaret yaptı. Fener Lisesi’nde öğretmen, Md.yrd. ve Müdür olarak birlikte çalıştıkları arkadaşlarının aradan 35 yıl geçmesine rağmen, bu vefa duygusu yüksek, gerçekten çok anlamlı ziyaretleri sırasında Kalyoncu, arkadaşları ile sevgi ve özlemle kucaklaştı. İlk görev yeri olan Fener Lisesi’ni, öğretmen arkadaşlarını ve öğrencilerini unutmayan ve çeşitli sohbetlerde dile getiren Kalyoncu’nun duygularını dile getirirken gözlerinin yaşlandığı da gözlendi.

Emekli öğretmen Sevda Orhan, Taner Güneşi, Melahat Özgümüş ve eşi Oğuz Bey,   Nalan Bozkurt Akı, Melike Koltuk, Semih Güreş ve eşi Serpil Hanım, Zeliha Alev, Şakir Saraç ve Cansu Orhan’ı Devrek’te; Hamit Kalyoncu ve eşi Müşerref Hanım ile yine Fener Lisesi’nde birlikte çalıştıkları emekli öğretmen Mustafa Hatıloğlu, Devrek YaşamPark’ta ağırladı. Zonguldak’tan gelen öğretmenler Hamit Kalyoncu’ya getirdikleri bir buket çiçeğin yanında özel bir armağan da verdiler.

YaşamPark’ın Devrek yöresel ürünlerinden hazırladığı menüye, Mustafa Hatıloğlu kendi bahçesinden beyazdut, karadut ve caneriği, Kalyoncu da CHP İlçe Başkanı Yaşar Bükrü’nün bahçesinden getirilen taze kiraz ekledi. Saat 13.00’ten akşam saat 17.30’a kadar süren çok renkli, neşeli, kahkahaların çınladığı, çok değerli ve kimisi komik anılarla süslenen sohbet, Semih Güreş’in ve Mustafa Hatıloğlu’nun öncülük ettiği şarkılarla taçlandı.

2006 yılından bu yana Devrek’te yaşamını sürdüren Hamit Kalyoncu, Zonguldak’ta Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği ve okul yöneticiliği yanında, Töbder ve Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu ve yöneticiliği, kültür-sanat-edebiyat-folklor alanındaki çalışmaları, Sesim Kömür Karası-1994-şiir, Kömürde Açan Çiçek-2005-araştırma, Kömür Kokan Şiirler-2005-seçki, adlı kitapları ile “kültür adamı” kimliğiyle de tanınıyor. 

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-06-11
Bu haber 625 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 3464
  Bugün : 1976
  Toplam: 4308867
   Online :

  316 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama