Çaycuma’da Gökyüzü Uçurtmalarla Şenlendi
Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından her yıl düzenli olarak yapılan geleneksel uçurtma şenliğinin 13.’sü, Çaycuma Belediyesi işbirliğiyle Çaycuma Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde yapıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı şenliğe Çaycuma ilçe merkezi ile belde ve köylerinin yanı sıra Bartın, Karabük, Zonguldak, Devrek ve Gökçebey’den de katılım oldu.

Şenlikte en yükseğe çıkan uçurtma, en özgün yapımlı uçurtma ve yardım almadan en iyi uçurtma uçuran en küçük yarışmacı kategorilerinde yarışma yapıldı. Jüri üyeliklerini ADD Çaycuma Şubesi Başkan Yardımcısı Zeki Saim Oral ile Eren Usta ve Nuray Kamit’in yaptığı şenlikte dereceye girenlere ve tüm katılımcı çocuklara 520 adet madalya ile 1.000 adet dondurma verildi. Palyaço gösterisinin yapıldığı şenlikte TEMA Çaycuma Temsilciliği tarafından 5 Haziran Çevre Koruma Haftası nedeniyle şenlik alanında stant açılıp çocuklarla birlikte boyama etkinlikleri yapıldı.
Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan, her yıl olduğu gibi bu yılda çocukları uçurtmalarla, kitaplarla ve yazarla buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

MÜJGAN “ÇOCUKLAR VE VELİLER KİTABA OLDUKÇA İLGİLİLER”
Çocuk edebiyatı yazarlarından Sevda Müjgan şenlik alanında çocuklarla söyleşi yapıp kitaplarını imzaladı. Çaycuma uçurtma şenliğini anlatan "Uçurtma Şenliği" adlı kitabı önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Sevda Müjgan, Çaycuma’da çocuklarla birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek,  “Çocuklar ve veliler kitaba oldukça ilgililer. Çaycuma'da uçurtmalarıyla şen çocukları arada kitaplarla da şenlendirdik. Çocukların yanında olan Eğitim Sen’i kutluyorum.” dedi.

KANTARCI “ UÇURTMA KADAR ÖZGÜR BİR GELECEK DİLİYORUM”
Şenliğe katılan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise Şenlik alanında herkesin mutlu olduğunu belirterek, “Gökyüzü, yeryüzü cıvıl cıvıl, mükemmel bir manzara. Eğitim Sen’e, sizlere teşekkür ediyorum her sene bu güzelliği Çaycuma’ya yaşattığınız için. Çocuklarımızı, anneleri ve babaları yürekten tebrik ediyorum. Onlara uçurtma kadar özgür bir gelecek diliyorum.” dedi.

ŞENLİK ALANI TEMİZLENDİ
Çevreyi temiz tutmanın bir bilinç işi olduğuna dikkat çeken Eğitim Sen’li öğretmenler önceki uçurtma şenliklerinde olduğu gibi bu yılki uçurtma şenliği sonrasında da şenliğe katılan çocuklar ve velilerle birlikte şenlik alanını temizlediler.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-06-06
Bu haber 668 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 3464
  Bugün : 1965
  Toplam: 4308856
   Online :

  305 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama