Gökçebey CHP’den 19 Mayıs Kutlama Töreni '
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey ilçe başkanlığı Atatürk anıtına çelenk koyarak günün anlam ve önemini içeren bir tören düzenledi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen törene CHP Gökçebey ilçe başkanı Cem Oktay, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan ilçe başkanı Cem Oktay, tüm halkın bayramını kutladığını belirterek “Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Atasının mirasına Cumhuriyete sahip çıkacak” dedi

Oktay, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk un çıkarak başlattığı milli mücadelemiz Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milletinin yine dünya üzerindeki varlığım hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve “Türk  milletini yine milletin kendi azim ve karan kurtaracaktır" diyen yüce önder yediden yetmişe, kuzeylisi güneylisi, doğulusu batılısıyla tüm ulusumuzu yanı alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen Ulusal Kurtuluş Mücadelesini kazanmıştır. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Bu açıdan milli mücadele sonrası 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyetçimizle dünya milletleri arasında şerefli yerini almıştır.

Büyük önderimiz Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Atasının mirasına Cumhuriyete sahip çıkacak, Onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış  gençlerimiz ülkemizi en iyi şekilde geleçeğe taşıyacaktır.

Milli mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zammı örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Gençliğimiz olmak üzere Türk Milleti fırsat vermeyecektir.
Atatürk ve onun mirasına saldıranlar unutmasınlar ki; Atatürk sevgisini halkımızın yüreğinden asla silemeyeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle.Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü,silah arkadaşlarının  ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, Kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

Sevginin , kardeşliğin,hoşgörünün egemen olduğu bir Türkiye’de ve dünyada el ele yaşamak ümidiyle gençlerimizin ve tüm Gökçebey halkının bayramını kutlar saygılarımı sunarım”
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-05-19
Bu haber 713 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 3464
  Bugün : 2028
  Toplam: 4308919
   Online :

  349 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama