GÖKÇEBEYLİ ÇİFTÇİLERLE BURSA BÖLGESİNE TEKNİK GEZİ YAPILDI
Zonguldak İl Gıda Tarım Müdürlüğünce,  Gökçebeyli 16 çiftçiyle Bursa bölgesine teknik gezi düzenlendi.

Gökçebey ilçesi Veyisoğlu köyü Kelezoğlu mahallesindeki çok amaçlı salon ve uygulama serasındaki tarımda etkin sulama kursu eğitimleri sonrası, Örtü Altı sebze Yetiştiriciliği ve Tarımda etkin sulama” projesi kapsamında  3 Mayısta düzenlenen Bursa ili Karacabey ve Nilüfer ilçelerine teknik geziye Veyisoğlu köyünden 11, Dağdemirciler köyünden 4 ve Aydınlar köyünden 1 kursiyer katıldı.

Bursa ili Karacabey  ilçesindeki çim yetiştirme tamburluma sulama ve Nilüfer ilçelerindeki süs bitkileri ve yağmurlama sulama işletmeleri  Teknik Personeller eşliğinde gezildi.
Teknik geziye Zonguldak il Tarım müdürlüğünden Projeden sorumlu ziraat mühendisi Servet Varol, Veyisoğlu Köyü derneği başkan yardımcısı Nail Yurtaçan ve 16 çiftçi iştirak etti.

Veyisoğlu köyü derneği başkan yardımcısı Nail Yurtaçan yaptığı açıklamada “Bu tür geziler köy halkımızı tarımsal üretimine katkı sağlamaya vesile olacaktır. Proje sahibi Zonguldak il tarım müdürlüğüne, Tarımsal kursun Veyisoğlu köyünde uygulanmasına katkıda bulanan ilçemiz Halk Eğitim müdürü Recep Topal’a, ilçemiz Tarım müdürü Sevim Küçükberber’e, Kurs eğitimcileri Ziraat mühendisleri Manolya Güven Çelik ve Servet Varol’a,  Projeyi Veyisoğlu köyünde uygulanmasını katkıları olan Veyisoğlu köyü derneği başkanı Ali Rıza Yılmaztürk’e teşekkür ederiz” dedi

Teknik gezinin ardından kursiyerler Bursa’nın Tarihi ve Kültürel yerleri ile Cumalıkızık köyünü gezdiler.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2017-05-06
Bu haber 976 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2657
  Bugün : 1337
  Toplam: 4176549
   Online :

  165 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama