BEÜ Çaycuma Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerinden Kırtasiye Yardımı
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören öğrenciler, Gökçebey’e bağlı Namazgah Köyü  ilkokulunda maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı.
 
‘’Bir Defter, Bir Umut’’ isimli Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine Bağlı Namazgah köyü İlkokuluna, Çaycuma Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından Gökçebey Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı’nın da sponsorluğu çerçevesinde minik öğrencilere kırtasiye yardımı gerçekleştirildi.
Proje kapsamında Projenin öncüsü Enes Güngör; ''Maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatını devam ettirmesi için bir nebze de olsun yardım etmek , yüzlerini gülümsetmek hayata bir umutla bakmasını sağlamak amacıyla oluşturduğumuz  ‘’Bir Defter, Bir Umut’’ isimli Sosyal Sorumluluk projesiyle, Gökçebey Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı’nın sponsorluğunda bugün, Gökçebey Namazgah Köyü İlköğretim okuluna kırtasiye yardımı götürdük. 
 
Yiğit kardeşlerimizin biz üniversite öğrencilere karşı sıcak yaklaşımı, onların hayata umutla bakışı, derslerindeki okuma aşkı, açıkçası bizleri derinden etkileyip gururlandırdı, ve onurlandırdı. Devletimizin geçmişte nasıl vatanına ve milletine bağlı hizmet aşkı ile yanıp tutuşan delikanlıların yetiştirdiğini hep kitaplardan okumuş görenlerden dinlemiştik, Bugünde kendimiz gördük ve yaşadık.
 
Öğrenci kardeşlerimizin okul içerisinde eğlenmelerini sağlayacak, çeşitli aktiviteler yapabilecek bir sosyal ortamın olmadığını, özellikle okul bahçesinin, yetersiz kaldığını Biz Üniversitede öğrencileri olarak analiz ettik. Bu konuda her bir vatandaş eminiz üzerine düşen görevi yapıyordur fakat bu tabloda bir çıta daha yükseltmeli diye düşündük. Netice her şey devletten beklenmelidir.'' Şeklinde konuştu.
Haber/Enes Güngör(Gökçebey) 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-12-12
Bu haber 1181 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 278
  Bugün : 112
  Toplam: 5687645
   Online :

  14 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama