EĞİTİM SEN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLEDİ
Gökçebey  ve  Devrek Eğitim Sen Temsilcilikleri Dayanışma ve kaynaşma yemeği düzenledi. Eğitim Sen Gökçebey ve Devrek Temsilcilikleri Devrek Çınar Otelde düzenledikleri dayanışma yemeğinde emekli olan ve ilçe dışına tayinleri çıkan öğretmenlere Plaket verildi.

 Etkinlikte konuşan Devrek Eğitim Sen Başkanı Satuk Kadam, Meclis görüşmelerinde AKP’li milletvekillerinin verdiği son dakika Türkiye gündemine oturan ve muhalefetin itirazlarına rağmen kabul edilen, cinsel istismar suçları evlilik halinde ceza infazının ertelenmesine olanak tanıyan önergenin kabul edilemez olduğunu, söyledi
    Kadam; “AKP’nin, cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin Meclis’e sunduğu önergenin kabul edilmesi mümkün değildir. Bu önerge derhal iptal edilmelidir çünkü çocuk istismarı insanlık suçudur.”dedi.
    Başkan Kadam, Eğitim Sen’in her zaman emekten, halktan yana, bilimsel bir eğitimden yana olduğunu da kaydetti.

    Eğitim Sen Gökçebey Şube Başkanı Servet Büyükkol da, çocuklara cinsel istismarda bulunanların cezasının ertelenmesine yönelik önergeye dair yaptığı değerlendirmede, “Bu düzenleme, evlenme yaşının yeniden düşürülmesine, 15'e, belki de daha aşağıya indirilmesine yol açacak, böylece çocuk evlilikleri daha da yaygın hale gelecektir. Çocuklar çocuktur. Devletin ve toplumun çocukları koruma görevi vardır" dedi.

      Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol da yaptığı konuşmada, “Eğitim Sen dayanışmanın, mücadelenin ve umudun adıdır. Eğitim Sen aydınlık Türkiye'dir” dedi.Akyol konuşmasının devamında da, “MEB öğrencilerimizin eğitim hakkını engellemekten vazgeçmeli, hukuksuz açığa almalar son bulmalıdır! Eğitim hakkı için yapılan 1 günlük grev nedeniyle öğretmenleri 71 gün okula göndermemek, eğitim hakkını engellemektir.”ifadelerini kullandı.

   Gecede, Devrek’te emekliye ayrılan; Hasan Hüseyin Uzun, İshak Karabulut, Maksude Mekikoğlu, Gökçebey’den emekliye ayrılan; Hasan Tülübaş, Kazım Biçici ve Şeref Pazar’ın yanı sıra, Devrek’ten tayinleri çıkan öğretmenler;  Dizem Can, Ebru Gürpüzer, Halil Kesen, Mehmet Döngel ve Serap Karataş ve Gökçebey’den tayin olan; Ali Hasırcı, Zeynep Hasırcı ve Özlem Yıldırım’a sendikaların birer plaketi sunuldu.

    Etkinliğe; CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Uzundal, Devrek Belediye Meclisi Üyesi Faik Mekik, ADD Devrek Şubesi Başkanı Çetin Bozkurt, Vatan Partisi Devrek İlçe Başkanı Bahattin Durak, Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Kırımlı, CHP Gökçebey İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Türkyılmaz, Bölge Haber Gazetesi sahibi İbrahim Tığ ve BES Gökçebey Temsilcisi Cengiz Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda eğitimci ve emekli öğretmen katıldı.

    Gecede Mehmet-Remzi Budak kardeşlerin yanı sıra Ozan Alver de sahne alarak öğretmenlere güzel saatler yaşattı.

Kaynak: Bölge Haber

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-11-19
Bu haber 1678 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 278
  Bugün : 151
  Toplam: 5687684
   Online :

  27 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama