Gökçebey Ülkü Ocakları’ndan Atatürk'ü Anma Programı
Gökçebey Ülkü Ocakları başkanlığı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. Yıldönümü nedeniyle anma gecesi düzenlendi.

Gökçebey Camlı köşkte 10 Kasım akşamı düzenlenen törene; Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Yıldırım, Asena Teşkilatları İl Başkanı Aybüke Avşar, Zonguldak Ülkü Ocakları teşkilatlandırma birim başkanı Sinan Gökgöz, Kozlu Ülkü Ocakları Başkanı Tugay Erol, Çaycuma Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Keskin, Devrek Ülkü Ocakları Başkanı İsa Dereli, ve Zonguldak Ülkü Ocakları yöneticileri, Gökçebey MHP ilçe Başkanı Sezgin Karademir yönetimi ve Gökçebeyli vatandaşlar katıldılar

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Zeki Maloğlu “ Hepiniz bildiği gibi 78 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik ve bunun münasebetiyle bizler Gökçebey Ülkü Ocakları olarak sizlere bunu anlatabilmek, içimizde yaşadığımız duyguları sizlere aktarabilmek adına bugün burada böyle bir program hazırlamayı düşündük. Burada bizimle beraber katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.
 Gökçebey Ülkü Ocakları olarak bu yola baş koyduğumuzda hepimizin hayali belli bir yerlere gelmekti. Çünkü geçmişini bilmeyen geleceğine yön çizemez. Gökçebey’de bizde gençlerimize yön çizebilmeleri adına bu ocaktaki hareketimize hız vermek adına, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Bizim tek düşüncemiz Gökçebey’deki gençlerin en iyi şekilde yetişmeleri, bizlerden bir şey öğrenmeleri, bizim aldığımız ocak düsturuyla onları yetiştirmemiz ve geçmişle gelecek arasında köprü kurmaktır. Zonguldak bildiğiniz gibi kömür kenti ‘’kömür işlenirse elmas olur işlenmezse kömür olarak kalır’’ bizimde yapmak istediğimiz Gökçebey’deki gençlerimizi elmas haline getirmek inşallah bu yolumuzda muvaffak oluruz.
 İl Ocak Başkanım Oğuzhan Yıldırım beyin sayesinde diğer ilçe ocak başkanlarımın yardımlarıyla, Milliyetçi Hareket Partisi Gökçebey İlçe Başkanım Sezgin Karademir ve diğer MHP ilçe başkanlarımla, değerli abilerimizle, Gökçebey’de bu ocak kültürünü yayacağız” dedi.    
        
 Geceye Yeni Camii imamının kuran tilavetiyle devam edilip, Günün anlam ve önemini belirten Yapımcılığını Kemal Danacının üstlendiği 3 Boyutlu kısa ''Atatürk'' belgeseli izletildi, Ortaöğretim teşkilatına mensup genç öğrenciler şiir okudular. Ve son olarak Gökçebey Ülkü Ocakları’nın düzenlediği kompozisyon yarışmasında Asena Teşkilatları mensubu ''Yazgülü Kadam'' 1. seçilerek Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Yıldırım’dan hediyesini aldı.

 Haber/Enes Güngör 

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-11-11
Bu haber 1524 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 278
  Bugün : 164
  Toplam: 5687697
   Online :

  28 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama