Gökçebey’de Doğa Harikası Süzek deresi Doğa Yürüyüşleri
Gökçebey, gerek tarihi gerek doğal birçok güzelliği içerisinde yaşatmaktadır. İlçemize il dışından gelen insanlar, Gökçebey’in tabiat özelliklerinin letafetine hayran olarak ayrılıyorlar. Gökçebey Filyos Irmağı vadisinin kenarına kurulup sırtını dağlara yaslamış, etrafında sanki bir ağaç denizi dalgalanan bu ilçe, özellikle büyük şehirlerin kötü, kirli ve gürültülü havasından tamamen farklı, yaşamında bir inziva dönemi isteyen insanlar için kelimenin tam anlamıyla aranılan bir yer konumundadır.

Son günlerde Gökçebeyli  doğasever  Ercan Genç, Hasan Özsaraç  ve Asaf Adabaş  doğal değerlerimizi ve potansiyelimizi tanıtmak amacıyla doğa gruplarını düzenlediği doğa yürüyüşlerine refakat ediyorlar. Gökçebeyli doğasever Trekking gurubu Bu kapsamda Bir ay önce Ankara’dan Alternatif trekking doğa yürüyüşü grubunu, Cumartesi günü de İzmit merkezli Kervan doğa sporları grubunu ilçemizde bulunan süzek deresi şelalelerine doğa yürüyüşüne katıldılar.

İzmit merkezli Kervan doğa sporları grubunun  kurucusu Nurten Aktaş rehberliğinde Gökçebeyli Ercan Genç Hasan Özsaraç  ve Asaf Adabaş’ın refakatinde gezi cay köprüsünden başladı, Süzek deresi yürüyüşü, eski değirmenin olduğu yerde son buldu. Daha sonra İlçemize bağlı  Namazgah köyünde Kervan doğa sporları grubuna hazırlanan yöresel Mancar,  kaçamak dolama ve ayrandan oluşan menü  ikram edildi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-10-16
Bu haber 2493 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 278
  Bugün : 169
  Toplam: 5687702
   Online :

  19 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama