Gökçebey Veyisoğlu Köyünde Geleneksel Bayram Coşkusu,,
Kurban Bayramı’nın İkinci günü Veyisoğlu köyü Kelezoğlu mahallesinde geleneksel bayram şenlikleri yapıldı. En son 1993 yılında yapılıp 2012 yılında tekrar başlatılan bu yılda tekrarlanan geleneksel bayram şenlikleri Veyisoğlu köyü derneği başkanı emekli öğretmen Ali rıza Yılmaztürk, Nail Yurtaçan ve Mehmet Yılmaz önderliğinde Veyisoğlu köyünün gençlerinin katkılarıyla gerçekleşti.

Yapılan yarışmalar, bayrama bir “ şenlik havası” kazandırdı. Büyük-küçük herkesin katıldığı yarışmalarda unutulmaz anlar yaşandı.Geçmişten günümüze fotoğraf sergisi,ev ve tarım eşyaları nostalji sergisive yemek ikramıyla büyük beğeni kazandı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-09-13
Bu haber 2031 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 79
  Toplam: 5671530
   Online :

  71 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

orhan türkyılmaz 2016-09-14 :

veyisoğlu köyü kurban bayramı şenliklerinde emekli öğretmen a.rıza yılmaztürk(VEYİSOĞLU KÖYÜNÜN MEDARI İFTİHARI),nail yurtaçan önderliğinde kurban kesenlerin önderliğinde hazırlanmış şenliktir.köyümüzün nüfusundan olup değişik yerlerde ikamet edenlerinde resimler,tarihi bilgiler ve eserlerle bazı dökümanlarında sergilenmesi için yardımcı olmuşlardır.bütün bu hazırlıklarda emeği geçenlerin hepsine ne kadar teşekkür etsek az kalır.kendilerine allah daha uzun ömür versin ve şenliklerimiz yıllar boyu sürsün.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama