Sezer Uslucuk’un hayat hikayesi, ders alınacak nitelikte…
AZMİN BAŞARISI
Trafik kazası sonucu 7 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum kalan ancak,  azmederek sporla hayata tutunan Sezer Uslucuk,  hedefleri hakkında konuştu

Engelli halterde Türkiye şampiyonu olan ve aynı zamanda  bilek güreşinde Türkiye 2’nciliği bulunan Sezer Uslucuk,   kendisi gibi sakat olanlara da asla zorluklar karşısında yılmadan sonuna kadar savaşmaları gerektiğini söyleyerek nasihat verdi.

************
Gökçebey’de 2009 yılında  geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan Sezer Uslucuk, halter ve bilek güreşi sporu ile hayat tutundu. Sporla engellerin aşılabileceğini söyleyen Sezer Uslucuk, bunun için yılmadan azmederek ve gayret ederek çalışmanın gerektiğini belirtti.  Uslucuk, ayrıca en büyük hedefinin halter veya bilek güreşinde olimpiyatlara katılarak ülkemizi temsil etmek olduğunu ifade etti.

“FELÇ KALMAM YÜRÜMEME ENGEL DEĞİL”
Tahlisiz bir kaza sonucunda felç olduğunu söyleyen Sezer Uslucuk, “2009 yılında Gökçebey ilçesinde kene sokması sebebiyle bisikletimle hastaneye giderken bir araban’ın çarpması sonucunda felç kaldım. İlk başlar da ben de inanamamıştım. Ama sonradan bu olaya kabullendim. Ama yılmadım azmettim ve bunun sonucunda da şuan herkes gibi bende tekerlekli sandalye ile yürüyebiliyorum. Felç kalmam yürümeme engel değil.” Dedi.

“KARAYILMAZ’IN DESTEKLERİ ÇOK BÜYÜK”
Spora başlamakta en büyük destekçisinin Zonguldak  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz olduğunu ifade eden Uslucuk, “Kaza geçirmeden önce de spora başlamak istiyordum. Kaza geçirdikten sonra da bunu tamamlamaya karar verdim. Kendimi iyice spora yönelttim. Spora yönlenmemde en büyük destekçim Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz oldu. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz sporda başarı sağlamam için ilk önce Gökçebey Jandarma Karakolunda boş bir yeri bana antrenman yapmam için sağladı. Ardından oranın içerisini malzemelerle doldurdu. Sonra oradan çıkmak zorunda kaldım. Şimdi Gökçebey Spor Salonu’nda çalışmalarıma devam ediyorum” şeklinde konuştu.

“AY YILDIZLI FORMAYLA ÜLKEMİZİ OLİMPİYATLARDA TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”
Zonguldak’ı halter ve bilek güreşi sporlarında en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyen Sezer Uslucuk, “İlk önce halter sporuna başladım. Zonguldak’ta ilk kez engelli olarak katıldığım 55 kg Halterde Türkiye Şampiyonluğu elde ettim. İlimizi en iyi şekilde temsil ettim. Ardından bilek güreşine başladım. Onda da Zonguldak’ı temsilen ilk kez engelli olarak sağ ve sol kolda Türkiye ikincisi oldum. İnşallah günün birinde ay yıldızlı forma altında ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum.”dedi.

 “EN BÜYÜK HEDEFİM BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLMAK”
En büyük hedefinin beden eğitimi öğretmeni olmak oluğunu söyleyen Uslucuk, “Şuan KPSS sınavına girdim açıklandı. İnşallah memurluk nasip olacak. Ama benim en büyük hedefim Beden Eğitimi Öğretmenliği okumak. Engelli öğrencileri spora yönlendirmek ve onları kazanmak. Bunun için bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım. Sporla beraber engellerin aşılabileceğini göstermek için bu mesleği yapmak istiyorum. Bunun içinde asla vazgeçmeyeceğim. İnşallah ilerde iyi bir Beden Eğitimi Öğretmeni olurum.“  diye konuştu.

“ENGELLER SPORLA BERABER HAYATIMDAN KALKTI”
Spora başladığı günden beri engellerin sporla beraber hayatından kalktığını söyleyen Sezer Uslucuk, “Diğer engelli olan arkadaşlarıma tavsiyem hayat devam ediyor. Hayata bir kere geliyoruz. Bunun içinde dolu dolu yaşamalıyız. Bunun için de engel her şekilde aşılabilir. Bunun örneği karşısınız da. sporla beraber engeller hayatımdan kalktı. Spora başladığım günden beri hayatım dolu dolu geçiyor. Başarılarda kendiliğinden geliyor. Ama bunun için azmetmek çalışmak gerekiyor. Asla zorluklar karşısında yılmadan sonuna kadar savaşmalıyız.”dedi

Kaynak: Halkın Sesi
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-08-07
Bu haber 1923 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 325
  Toplam: 5645781
   Online :

  122 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama