Uçurtma Şenliğine Yoğun Katılım Oldu
Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği ve gelenekselleştirdiği uçurtma şenliğinin on ikincisi sıcak havaya rağmen yoğun bir katılımla Çaycuma Nadır mevkiinde yapıldı.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, GMİS eski Genel Başkanlarından Ramis Muslu, Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eyriboyun, Çaycuma Meslek Yüksekokulu'ndan Yrd. Doç Dr. Neşe Köktürk ve Öğretim Görevlisi Elif Mocan, Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ve Eğitim Sen Göçebey Temsilcisi Servet Büyükkol'un da katıldığı şenliğe 475'i kayıtlı yarışmacı olmak üzerinde binin üzerinde kişi katıldı. Şenliğe Çaycuma ilçe merkezi ve köylerinin yanı sıra Zonguldak ve Gökçebey’den de katılım oldu.

Jüri üyeliklerini Hayri Sevimlioğlu, Şahin Zeybek ve Özgür Çavuş'un yaptığı, kayıt masasında Leyla Öztürk ve Burcu Öztekin'in yer aldığı, teknik ekipte ise Gökhan Taner Günsan, Mahir Akşan, Orhan Çakmak, Tuna Ölger, Alparslan Çavuş, Aydın Özyurt ve Ali Ender Taşlak'ın bulunduğu uçurtma şenliğinde en yükseğe çıkan uçurtma kategorisinde birinci Merve Göktürk, ikinci Mehmet Can, üçüncü Şeval Çiloğlu oldu. En özgün yapımlı uçurtma kategorisinde birinci Oğuz Yıldırım, ikinci Onat Ünal üçüncü Musa Metehan Kurt oldu. Yardım almadan en iyi uçurtma uçuran en küçük yarışmacı kategorisinde ise birinci Yıldırım Aydın, ikinci Kağan Yanar, üçüncü Deniz Karaalp oldu. Dereceye girenlere madalya verildi. Ayrıca tüm katılımcı çocuklara anı madalyası verildi. Yetişkinlere, okul öncesi eğitimin önemi ve gerekliliği ile ilgili broşür dağıtıldı.

Şenlik alanında Zeki Başoğlu tarafından uçurtma yapım atölyesi kuruldu ve çocuklarla birlikte uçurtma yapıldı. TEMA Çaycuma Temsilciliği tarafından stant açıldı. Katılımcı çocuklara yazar Gülsüm Cengiz imzalı çocuk kitapları, Meraklı Minik dergisi, TÜBİTAK'a ait çocuk kitapları, şapka ve dondurma ücretsiz verildi.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-06-15
Bu haber 1177 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2003
  Bugün : 572
  Toplam: 4611574
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama