CHP İl Başkanı Altun'dan Açıklama

CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Altun açıklamasında şunları ifade etti; 
Ankara’da 10 Ekim 2015 Gar’da 102 şehit,17 Şubat 2016 Merasim sokak 29 şehit , 13 Mart Kızılay da yaşanan ve 35 yurttaşımızın şehit olması ile sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum; saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza bir kez daha Allah`tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bu insanlık dışı olayların son bulmasını diliyorum.

Ülkemiz yangın yerine dönmüştür. Terör ulusal güvenliğimizi ciddi şekilde tehdit etmektedir. Siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlara rağmen, AKP`nin tek hedefinin her ne olursa olsun başkanlık sisteminin getirilmesi olduğu malumunuzdur. Alışmamız konusunda ne kadar ısrarcı olsalar da Laik Cumhuriyetimiz buna asla müsaade etmeyecektir.

Bu hedef doğrultusunda biliyorsunuz ki bir süredir Sayın Cumhurbaşkanı, muhtarlarla bir araya gelmektedir. Bu toplantılarda belirli bir konu hakkındaki fikir tartışması yapılmadığını, Sayın Cumhurbaşkanı`nın belirli siyasi amaçlarının propagandasının yapıldığını görüyoruz. Muhtarlarımız adına da zaman zaman üzülüyoruz. Çünkü kendi iradeleri dışında, baskı altında yönlendirilmeye çalışıldığını gözlemliyoruz.

Bunun son örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Edindiğimiz bilgilere göre, muhtarlarımız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaları için baskıya uğramakta ve yönlendirilmektedir. Bu durumu asla kabul etmiyoruz ve kınıyoruz. Muhtarlarımızın da buna alet olmamasını diliyoruz.

Bunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildirmek istiyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hedef alınarak bizleri sindirme hedefine asla ulaşamayacaklarının da bilinmesi gerekmektedir. Biz Zonguldak Örgütü olarak Genel Başkanımızın yanındayız. Genel Merkezimiz, Zonguldak İl ve İlçe örgütlerimizle birlikte ülkemiz ve yurttaşlarımızın geleceği için çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-03-15
Bu haber 1095 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 20
  Toplam: 5671471
   Online :

  23 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama