GÖKÇEBEY CHP, 92. YAŞINI KUTLADI
Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 92.yıldönümünü kutladı.  CHP Gökçebey İlçe başkanlığınca düzenlenen tören, Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na parti çelenginin konulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Artan terör olayları ve verilen şehitler nedeniyle buruk geçen kutlamada gündemi terör olayları oluşturdu. Törende bir konuşma yapan CHP Gökçebey İlçe başkanı Cem Oktay, “Gerçekten çok acılı bir günde partimizin 92'nci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bütün ulusumuzun hepimizin başı sağolsun “ dedi.

Konuşmasına, ülkemizde yaşanan terör olaylarını da kınayarak devam eden Başkan Cem Oktay, 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuştur. Çağdaş Türkiye’nin temellerini atan partimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasisini inşa etmiştir.Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiş ve bundan sonra da mücadele etmeye de devam edecektir.
Partimiz çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. 
"Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, onun kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesi olmanın onurunu, mutluluğunu sizlerle paylaşmaktan ayrıca kıvanç duyuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve Genel Başkanlarımızdan üyelerimize kadar CHP'ye emek veren tüm partililerimizi şükranla anıyor, 92 yıldır coşku ve kararlılığımızla hiç dinmeyen CHP sevdamızı, iktidara taşıyacağımıza olan inancımla , beni yalnız bırakmayan fedakar tüm yol Arkadaşlarıma sevgi ve saygılar sunuyorum. Partimizin 92. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” dedi


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-09-09
Bu haber 1299 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 543
  Toplam: 5645999
   Online :

  271 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama