Gökçebey HEM Kursiyerlerin Gösterileri Beğeni Topladı
Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılında açılan Bağlama Eğitimi ve Türk Halk Müziği Hüseyni Ayağı ve Repertuarı Eğitimi kurslarının yılsonu, Türk Halk Müziği Korosu Konseri ve  “TÜRK HALK OYUNLARI”  gösterileri gerçekleştirildi.
 
Düzenlenen etkinliklere Kaymakam Bünyamin Bilgin, İlçe Garnizon Komutanı Onur Şahbaz, Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Yavuz, Hakim Serhan Özkan,
 CHP Gökçebey ilçe başkanı Cem Oktay, Belediye meclis üyesi Ender Aydemir,İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Aytaş, Gökçebey iş bankası müdürü Pirali Gürhan, Kurum amirleri, Okul müdürleri, davetliler ile kursiyerler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
 
İki gün süren etkinlikler ilk önce 20 Mayıs Çarşamba günü akşamı Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal, “Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, yaygın eğitimi kurumu olarak bilinse de örgün eğitimi de içine alan paydaşı çok olan bir kurumdur. Bu nedenle de kurumumuz Hayat Boyu Öğrenme Merkezi adını almıştır. İlçemizde her yıl farklı kurslar açarak, bireylerin isteklerini ve yeteneklerini gün yüzüne çıkarmaya çalışmaktayız. Bu gecede Müzik ve Gösteri Sanatları alanına ait Bağlama Eğitimi ve Türk Halk Müziği Repertuarı Eğitimi kurslarımızın yıl boyunca devam eden çalışmaları sonucu oluşturulan türküleri hep birlikte dinleyeceğiz.
Türk Halk Müziği Hüseyni Ayağı ve Repertuarı Eğitimi kursumuz, ilçemizde ilk defa açıldı. Takdir edersiniz ki ilkler sıkıntılı olabilir. Kurum olarak bu sıkıntıları bilmemize rağmen ilçemize katkısı olacak her etkinliği sonuna kadar yapma arzumuz bizi buraya getirdi.  Kurslarımızın başarılı bir şekilde sürdürülmesinde, bu gecenin oluşmasında öğretmenlerimizin ve kursiyerlerimizin emeklerine saygı duyuyor ve onları gönülden kutluyorum. Çünkü öğretmenlerimiz ile kursiyerlerimiz, medeni cesaretlerini ve azimlerini göstererek, yeteneklerini bizlerle paylaşma özverisinde bulunarak, bu gecenin oluşumuna vesile oldular.” dedi
Katılımcılar doyasıya müzik ziyafeti yaşadı.  Konserin bitiminde Kaymakam Bünyamin Bilgin, Öğreticilere Plaketler verdi. Kursiyerleri tek tek tebrik ederek kutladı.
 
21 Mayıs Perşembe akşamı ise Atatürk İlkokulu spor solunda Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halkoyunları ekibi öğreticisi Koray Kılıç öncülüğünde, kursiyerler halk oyunları gösterilerini sundular.
Türk Halk Oyunları Anlatımı Sanatsal Kurgusu geceye ayrı bir renk kattı. Halkoyunlarından; Artvin, Burdur, Halay (Gaziantep Yöresi), Zeybek (Tekeler Zeybeği), Karadeniz Halkoyunu (Trabzon)  Yörelerine ait halk oyunlarını başarıyla sunan kursiyerler, performansları sonrası katılımcılardan büyük alkış aldılar.
Halk Oyunları gösterilerinin ardından Kaymakam  Bünyamin Bilgin Halk Oyunları öğreticisi Koray Kılınç’ı tebrik ederek Plaket verdi.
Gecenin ilerleyen saatlerinde vatandaşlar ve kursiyerler, geçenin yorgunluğunu oyunlar oynayarak birlikte attılar.

HEM FOTOGALERİ

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-05-27
Bu haber 1542 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 202
  Toplam: 5671653
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama