Özel Oktay Özel Eğitim Okulu Engelliler Haftasını Coşku İle Kutladı
10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Gökçebey’de “GELİN YETENEKLERİMİ GÖRÜN, MUTLULUĞUMU PAYLAŞIN” kutlama etkinliği programı düzenledi.Gökçebey Belediye aile çay bahçesinde düzenlenen kutlama etkinliği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini anlatan ilk konuşmayı Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin kurucusu  Demet Oktay yaptı. Oktay konuşmasında “okulumuzun 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinliklere gelen davetli misafirlerimize teşekkür ederek sözlerime başlıyorum. Bildiğiniz gibi Ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası kutlanarak, engellerimizi anlama ve engellerimizin sorunlarını dikkat çekmek amaçlanmaktadır. Engellik, dünyamızın genel sorunu olduğu için, engelliler haftası sadece ülkemizde değil, Birleşmiş milletlere bağlı 150’den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir.
Bizde bugünü çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin azimli çalışmaları sonucu ortaya çıkardıkları etkinliğimizle kutluyoruz. Amacımız çocuklarımıza ve misafirlerimize mutlu bir gün hediye etmek.
Bu gösterimizde emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Gösterimize sevinçle ve coşkuyla hazırlanan çocuklarımıza, çocuklarımızı büyük bir sevgi sabırla yetiştiren öğretmenlerimize ve personelimize en büyük özveri gösteren kıymetli annelerimize ve velilerimize, her daim yanımızda olan canım annem ve babam Hacer-Asaf Adabaş’a, bize her anlamda tam destek veren sevgili eşim Cem Oktay’a ve bizi bu anlamlı günde yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ederim” dedi. 
İkinci Konuşmayı ise Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Müdürü Türker Kurtoğlu yaptı. Kurtoğlu, ; “Kurumumuz, 28.06.2006 tarihinde açılmış olup 25.07.2011 tarihinden itibaren bugünkü Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerine  devam etmektedir. Şuan Zihinsel, Bedensel ve İşitme olmak üzere üç destek eğitim programıyla öğrencilerimize eğitim vermekteyiz. Eğitim çalışmalarımızı sadece öğrencilerimizle sınırlı tutmayıp aile eğitimlerine de önem göstermekteyiz. Ancak toplumumuzu eğitme ve bilgilendirme konusunda sıkıntı çekmekteyiz. Maalesef birçok insan tarafından “Sakatlar Okulu” olarak adlandırılmaktayız. Öncelikle sakat kelimesini kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizim öğrencilerimiz sakat değil, engelliler. Herbirinin farklı düzeylerde birtakım engelleri var. Ve biz bu çocuklarımıza destek eğitimi veriyoruz” dedi. Kurtoğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı” Gelelim bugüne.. Bugün Engelliler Haftası münasebetiyle burdayız. İki önemli amacımız var. Birincisi, çocuklarımız az da olsa mutlu olsunlar istiyoruz. İkincisi, bizi görmezden gelmeyin istiyoruz. Bugün burada hatırlayıp yarın tekrar unutup engellerimizi bir kenara atmayalım istiyoruz .Lütfen bizi görmezden gelmeyin. Bazen tek ihtiyacımız olan biraz sevgiden fazlası değil.
 
Etkinlikte, daha sonra Rehabilitasyon merkezindeki engelli öğrenciler tarafından Şiir, dans ve tiyatro gösterileri yapıldı. Engellilerin gösterileri salonu dolduran katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.
23 Nisan Resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Kurucusu Demet Oktay’ın eşi Oktay eczanesinin sahibi Cem Oktay tarafından verildi. 
 
GELİN YETENEKLERİMİ GÖRÜN, MUTLULUĞUMU PAYLAŞIN
Etkinlik programında, Hoş geldiniz Rondu, Okuma bayramı şiiri ( Sudenur Karaoğlu- Aycan Demir- Mert Demir ), Annem şiiri ( Nurgülay Tavukçuoğlu ), Papatya Rondu, Atatürk şiiri ( Duygu Kuyucu ), Mantar Rondu, Cumhuriyet Bayramı şiiri ( Simge Gencel), Güzellik yarışması skeci, 23 Nisan Şiir ve Resim yarışması sonuclarının açıklanması, Zumba dans gösterisi, Taklit gösterisi, Bahar geldi şiiri, Pamuk prenses skeci, Davullu zurnalı Ritim gurubu gösterileri sunuldu. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-05-18
Bu haber 2006 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 160
  Toplam: 5645616
   Online :

  26 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama