Piknik Şölenine Davet

           İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin organize ettiği piknik şöleni için son aşamalarını yaptı. Uzun süredir büyük özveri ve çaba ile hazırlıklarını sürdüren, Dernek Başkanı Orhan Bayraklı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 31 Mayıs Pazar gününü gerçekleşecek olan “İstanbul Zonguldaklılar Derneği Piknik Şöleni” gününü beklemeye başladılar. Daha önceki günlerde Zonguldak’a giden Bayraklı ve ekibi, burada bir çok önemli isimlere ziyaret ederek piknik şenliği dolayısıyla davette bulundu. Zonguldaklı sanatçılardan, Ramazan Aydemir ve İsa Muslubaş’ın olacağı şölende yöresel oyunlar ve çalgılar olacak
                     Bayraklı, tüm hemşerilerini, 31 Mayıs Pazar günü İstanbul Arvavutköy’de gerçekleştirilecek İstanbul Zonguldaklılar Derneği Piknik şölenine davet etti.

Son prova yapıldı.
67 Kanal Z den canlı olarak yayınlanacak olan piknik şöleni, eşine rastlanılmamış güzel görüntüler olacak. 40-50 yıl önce Zonguldak yöresine ait düğünün canlandırılacağını söyleyen Bayraklı, “O yıllardan bu yana görmediğimiz geleneğimizi ilk defa bizler gerçekleştirerek, Zonguldak kültürünü yaşatacağız. ” Dedi.
Dernek Başkanı Orhan Bayraklı ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Mehmet Gökay ile Muharrem Aydın, Piknik şenliği çerçevesi içerisinde düzenlenecek olan atla gelin alma töreninin son hazırlıkları, geline “allık” giydirilerek yapıldı.

Katılımın yoğun olması bekleniyor.
Yaklaşık üç yüz bin Zonguldaklının yaşadığı İstanbul’da piknik şöleni için çok sayıda Zonguldaklının gideceği bildirildi. Ayrıca bazı ilçelerden piknik alanına araçlar kaldırılacak.
Gaziosmanpaşa’daki dernek binasının önünden saat 07:30 da araç kaldırılacak. 11:00 da ise piknik şöleni başlayacak.
İstanbul Zonguldaklılar Derneği piknik şöleni için adres ve iletişim bilgileri:
Terkoz yolu üzeri
Eski Edirne asfaltı
(Tayakadın Piknik Alanı 2) Arnavutköy/İstanbul
Başkan: 0537 717 82 66
Dernek: 0212 538 57 73

Haber: Mustafa Gökdemir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-28
Bu haber 1985 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 525
  Toplam: 5645981
   Online :

  270 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama