Dağdemirciler Köyünde “Kutlu Doğum Haftası” Etkinliği
Gökçebey ilçesine bağlı Dağdemirciler Köyünde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kutlu Doğum Programı düzenlendi.
Dağdemirciler Köyü Merkez Camide gerçekleştirilen programda Kuran-ı-Kerim ve ilahiler okunurken, köyün öğrencileride peygamberimizden hadisler okuyarak güne renk kattılar. İlçe Müftüsü Veyis Susamda programa katılanlara “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku'' ile alakalı sohbet verdi.
Daha sonra misafirlere ''Dağdemirciler Köyü Gençlik Platformu'' tarafından davetlilere ''40 hadis'' yazılı kitapçık ve yemek ikram edildi. Programa yaklaşık 300 kişi katıldı.Köyün Muhtarı Şerafettin Akdemir  yaptığı konuşmada 'Bu tür programları seve seve yapıyoruz.Yeterki hocamız böyle bir teklifle gelsin bize,her zaman destek vermeye hazırız derken,köyün imamı Seyit Karademir  ''Kutlu Doğum programını 3 senedir yapıyoruz.Hem kuran hemde ilahi ziyafeti sunmaya çalışıyoruz.Sağolsunlar hem önceki müftümüz Ünal Baş hemde şimdiki müftümüz Veyis Susam bu tür programlara katılarak bizlere her zaman destek verdiler' dedi.
Programın sponsorluğunu yapan 'DAĞDEMİRCİLER GENÇLİK PLATFORMU’NUN başkanlığını yapan Müjdat Aydemir ve Başkan yardımcısı Özcan Karademir yaptıkları konuşmada 'İnşallah her sene böyle programlara destek vereceğiz. Muhtarımızın dediği gibi yeterki böyle güzel etkinlikler bizden istensin.Her zaman desteğe hazırız,peygamberimize canımız feda dediler.Ayriyeten Peygamberimizle alakalı düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İlçe müftüsü Veyis Susam tarafından verildi ve program sona erdi. birkaç saniye önce Zonguldak Gökçebey Dağdemirciler Köyünde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kutlu Doğum Programı düzenlendi. Dağdemirciler Köyü Merkez Camide gerçekleştirilen programda Kuran-ı-Kerim ve ilahiler okunurken, köyün öğrencileride peygamberimizden hadisler okuyarak güne renk kattılar. İlçe Müftüsü Veyis Susamda programa katılanlara “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku'' ile alakalı sohbet verdi.
 Daha sonra misafirlere ''Dağdemirciler Köyü Gençlik Platformu'' tarafından davetlilere ''40 hadis'' yazılı kitapçık ve yemek ikram edildi..Programa yaklaşık 300 kişi katıldı. Köyün Muhtarı Şerafettin Akdemir yaptığı konuşmada 'Bu tür programları seve seve yapıyoruz. Yeterki hocamız böyle bir teklifle gelsin bize, her zaman destek vermeye hazırız derken, Köyün imamı Seyit Karademir ''Kutlu Doğum programını 3 senedir yapıyoruz.Hem kuran hemde ilahi ziyafeti sunmaya çalışıyoruz.Elden geldiği kadar peygamberimizi anlatmaya çalışıyoruz.Emeği geçenlerden,gelenlerden ve gelemeyenlerden Allah razı olsun.Sağolsunlar hem önceki Müftümüz Ünal Baş hemde şimdiki Müftümüz Veyis Susam bu tür programlara katılarak bizlere her zaman destek verdiler' dedi.
 
Programın sponsorluğunu yapan 'DAĞDEMİRCİLER GENÇLİK PLATFORMU’NUN başkanlığını yapan Müjdat Aydemir ve Başkan yardımcısı Özcan Karademir yaptıkları konuşmada 'İnşallah her sene böyle programlara destek vereceğiz. Saolsunlar gurbettekiler ve köyde kalanlar el ele bu işi yürütmeye çalışıyoruz.
 
Buradan öncelikle bizlere gurbetten desteklerini esirgemeyen kurucu üyelerimizden Ali Karademir’e çok teşekkür ediyoruz. Muhtarımızın dediği gibi yeterki böyle güzel etkinlikler bizden istensin. Her zaman desteğe hazırız,peygamberimize canımız feda dediler.
Programda ikram edilen yemekleri hazırlayan Zeynep Demirci ve Songül Demirel şunları söyledi.Her programda olduğu gibi bugünde seve seve yemekleri hazırladık. Her zaman böyle programlarda görev almaya hazırız dediler.
Ayriyeten Peygamberimizle alakalı düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İlçe müftüsü Veyis Susam tarafından verildi ve program sona erdi.


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-04-21
Bu haber 1427 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1818
  Bugün : 1504
  Toplam: 4610503
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

MUHAMMET MUSTAFA KARADEMİR 2015-04-22 :

emğigecen herkeseten allah razı olsun hocalarımızı ağzına sağlık tefen 67de ayrıca ilgilerin den dolayı teşekür ederim böyle etkinliklerin yayınlanması güzel oln şeylerin paylaşılmas veyaygın laşması açısından dafaydalı olacağını ümüt ediyorum


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama