KAYMAKAM BİLGİN'İN KÖY ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Gökçebey Kaymakamlığı, Kaymakam Bünyamin Bilgin ve daire amirlerinden oluşan heyetle köylerdeki altyapı sorunlarını yerinde incelemek amacıyla köy ziyaretlerine başladı.

 Kaymakam Bilgin ve İlgili daire amirleri 2014 yılında köylere yapılan yatırım ve alt yapı çalışmalarını bizzat yerinde inceledi. Köylerimize KÖYDES programı kapsamında 2015 yılı içinde yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi veren Kaymakam Bilgin, vatandaşların istek ve şikayetlerinide dinleyerek, istek ve şikayetlerin gereğinin yapılacağını belirtti.

Kaymakam Bünyamin Bilgin “Köylerimizde bulunan sorunları bizzat vatandaştan dinleyip yerinde görmek ve çözüm bulmak için ilgili daire amirleri ile birlikte köy ziyaretlerine önem veriyoruz. Daha önceden İlçemiz Köylerinin sorunlarının 2015 Yılı Yatırım Programı ile belirlendiğini, Ödenek dağılımının bu sene nüfus oranına göre yapılacağını, belirlenen sorunların Köy Muhtarları talepleri ile İl Özel İdaresince yerinde teknik elemanlarca keşiflerinin hazırlandığını ve Muhtarların taleplerini Makamda oturarak değil bizzat görerek alındığını, İlçemiz Genelinde bulunan su depolarının daha temiz sağlıklı su kullanımı için tümünün iç kısımlarının fayans kaplama yapılarak klorlama işlemlerinin yapılacağını 201 Km asfalt yolunun tümünün ılık ve sıcak kaplama yapılarak Köy Yollarının bakımlarının yapılacağını mahalle içlerinin kilitli parke döşemesi yapılacağını dört köyün içme suyu projesinin bu yıl bitirileceğini su sorunu olan köylerde sondaj çalışmalarının tamamlanacağını ve Köy kanalizasyon çalışmaları için talep edilen korige borularının tamamının karşılanacağını, iki köye örnek köy meydanı yapımının gerçekleştirileceğini” belirtti. 

Köy ziyaretleri sırasında okulu olan köylerin okullarınıda ziyaret eden Kaymakam Bünyamin Bilgin, öğrenci sınıflarını ziyaret etti. Okulladaki eksik veya giderilmesi gereken sorunları yerinde tespit ederek okul müdürlerinden bilgi aldı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-04-12
Bu haber 1485 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 218
  Toplam: 5645674
   Online :

  70 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama