Gökçebey'de “Herkes İçin Spor” Doğa Yürüyüşü Düzenlendi
Herkes İçin spor Zonguldak il temsilciliği önderliğinde Gökçebey ilçesine bağlı Namazgah köyünden Doğa yürüyüşü (trekking) gezisi düzenlendi.
 
49 Kişilik Kafile köy meydanından, Kapanboğazı ve Kapan mevkiine tırmanarak, kavşak olarak anılan yerden ve Güney mevkiini takıp ederek Asar üstünden Değirmenyanı mevkiine indi. Değirmen yanı olarak adlandırılan yer süzek deresi olarak da bilinir, Derenin bitişi Çay köprüsü olarak bilinen yerde Agusto deresi ile birleşir. Çay köprüsünden yukarı kısmında bir kaç şelale vardır ki keşfedilmeyi ve ilgili yetkililerin el atmasını beklemektedir. Kafile asar üstünden inerek Değirmen yanından itibaren tekrar köye döndü.
Namazgah köyünden Ercan Genç’in rehberliğini yaptığı Yaklaşık 14 Kilometrelik parkuru 49 katılımcı Doğa yürüyüşünü bitirdi
Grup her hafta Zonguldak’ın değişik yerlerine gezi düzenlemektedir. Katılımcılar her yaş grubundan ve meslekten oluşmaktadır.
Doğa yürüyüşü Grup Üyelerinden Emekli Öğretmen Tülay Biler’in kardeşi Bir iş kazası sonucu vefat eden merhum Mustafa Biler’e anısına ithaf edildi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-04-07
Bu haber 1626 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 938
  Bugün : 518
  Toplam: 5074862
   Online :

  59 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama