Gökçebey’de Uygulanacak Olan Evimiz Engelimiz Olmasın Projesi Kabul Edildi
Yürütücülüğünü Zonguldak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sevim Çelik’in üstlendiği “Evimiz Engelimiz Olmasın” konulu proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler Destek Programı kapsamında 2014 yılı Finansmanı uygun bulunan projelerden biri oldu.
 
Bütçesi 91.812,00-TL olan ve 9 ay sürecek proje çerçevesinde, proje ortakları Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Gökçebey İlçesi’nde bulunan 77 zihinsel engelli çocuk annesine eğitim verilecek.
 
Eğitim ile annelerde ev kazaları ve ev kazalarına bağlı ikincil yaralanmaları önleyici uygulamalar konusunda farkındalık geliştirilmesi hedefleniyor. Projenin bir diğer hedefi de annelerin günlük yaşamlarında bu bilgileri kullanır ve uygular duruma gelmeleri, zihinsel engelli çocuğun güvenli ve kaliteli bir yaşam sürdürmesinin sağlanması ve ailenin çocuğun bakımında daha bilinçli sorumluluk almalarının sağlanması olarak belirlendi. Proje kapsamında hazırlanacak olan eğitim kitabının hazırlanmasında ve eğitimlerin yapılmasında Zonguldak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri görev alacaklar. Proje sonunda ailelere dağıtılacak olan başvuru niteliğinde görsel ağırlıkta hazırlanmış eğitim kitabı ile eğitimin sürekliliğinin sağlanması planlanıyor
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-12-24
Bu haber 951 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1768
  Bugün : 203
  Toplam: 4705800
   Online :

  135 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama