AKIN; GÖKÇEBEY ENERJİMİZE UYGUN
CHP Gökçebey İlçe Teşkilatı CHP İl Başkanı Harun Akın’ı makamında ziyaret etti. CHP Gökçebey ilçe Başkanı Cem Oktay, beraberinde Gökçebey Eski Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan, Hacımusa Eski Belediye Başkanı Veysel Özsaraç ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Akın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Akın ziyarette yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Gökçebey İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu, uzun yıllar Gökçebey’de hizmet vermiş Zeki Başkanım ve çok değerli Veysel Başkanım beni ziyaret etmişlerdir. Belediye Başkanım diyorum çünkü onlar benim gözümde belediye başkanıdır. Veysel Başkanımızı siyasete kurban ettik. Hacımusa Gökçebey’imizin çok önemli, renkli bir beldesi idi. Ama mevzuatlara takılarak kardeşimin belediye başkanlığı elinden alındı. O bizim gönlümüzde belediye başkanıdır. Zeki Kılınçarslan Başkanım uzun yıllar orada görev yaptı. Şimdi Gökçebey’de genç, iddialı bir ilçe başkanı var. Gökçebey’den bizim umutlarımız yüksek. Bizim enerjimize, sinerjimize uyabilecek bütün özellikler Gökçebey’de var. Ziyaretlerinden çok memnun olduk.
 
GENÇLERİMİZ YARI TOK-YARI AÇ
CHP kongre sonrası kendi iç evlatlarıyla, kardeşleriyle, aile birliği adı altında ziyaretlerini yapıyor. Hayırlı olsuna geliyorlar, biz iade-i ziyaretlere başladık. Asıl meselemiz Zonguldak’ın siyasetidir. Zonguldak’ın bugüne kadar bu ülkeden alamadıkları ve kaybettiklerini ortaya koymak. Zonguldak var oluş sebeplerinden hızla uzaklaşıyor. Kömürü huzurlu şekilde çıkaramıyoruz. Doğalgazın ömrü 60 yıl, kömürün ömrü 150 yıl. Belki de 300 yıl yetecek kömür var ama çıkaramıyoruz. Zonguldak’ın köylerinde mezar kazacak genç kalmadı. Bu çocukların hepsi Bursa’da, Antalya’da, orada burada, yarı tok yarı aç, babalarının burada TTK’dan aldığı maaşlarla takviyeyle yaşıyorlar. Kömürümüz var, devlet niteliğinde Zonguldak ama nitekim göç var. Eskiden Türkiye’nin Almanya’sı gibi herkes gelmiş, şimdi Zonguldak’lılar mahallesi kuruluyor Edremit’te, Bursa’da, İstanbul’da. Burada bir yanlış var, siyaset olarak biz de tabi kendi öz eleştirimizi yapacağız. Zonguldak’lılık bilinciyle hareket etme zamanı geçiyor. Bütün rütbelerimizi, bütün konumlarımızı Zonguldak’ın bu durumuna odaklanmamız lazım. Sadece CHP’nin yeteceği bir işten bahsetmiyorum. Bütün partilerle birlikte hareket edilmeli.
 
DİŞLİLERİN ÇALIŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ
Ne kadar süren olursa olsun, süreyi Zonguldak’a harcamak önemli. Ben burada 10 sene de otursam, sadece alanda çelenk koyup gelsem sizi mutlu eder mi? Veya bilmem ne günü mesaj yaz. Kaldığım süre önemli değil. Önemli olan burada kaldığım sürede Zonguldak’ın bu durumunu ortaya koyan dişlilerin çalışmasını sağlayacağız. İşimiz kolay değil. Ama benim siyasetim de hiçbir zaman kolay olmadı” dedi.
 
CHP Gökçebey İlçe Başkanı Cem Oktay ise konuşmasında şunları belirtti; “Genel seçim kapımızda. Biz de çalışmalara başlayıp önümüzü görmek istiyoruz. İlçe olarak işsizlik, yollar hepimizin ortak sorunları. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. İnşallah güzel bir çalışma yaparak partimizi birinci parti yapacağız” dedi.

 Kaynak: kariyermedya.net

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-12-02
Bu haber 1138 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1645
  Bugün : 1157
  Toplam: 4886391
   Online :

  126 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama