Eğitim Sen, Ek Zam Talebini Meclis'e İletti
Eğitim Sen üyeleri, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2015 yılı eğitim bütçesi görüşüldüğü saatlerde Meclis önünde bütçe taleplerini dile getirdiler. Eğitim bütçesinin en az iki katına çıkarılması gerektiğini belirten eğitimciler, "ek zam" talebi ile ülke genelinde topladıkları 50 bin imzayı da Meclis'e ilettiler.
Basın açıklamasının ardından Eğitim Sen MYK üyeleri taleplerini ve taleplerle birlikte Türkiye genelinde topladığı 50 bin imzayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sundu
Meclis Dikmen Kapısı önünde “Savaşa değil, eğitime bütçe” sloganı atan eğitimcilere seslenen Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, hükümetin 2015 yılı bütçesini eğitim sistemi ve yükseköğretim ihtiyaçları görmezden gelinerek hazırladığını dile getirdi. “Kaçak” saraylara, makam uçaklarına milyarlarca lirayı bir kalemde aktarılırken, okulların kaynak yetersizliği nedeniyle adeta döküldüğünü belirten Karaca, MEB bütçesi rakamlarının sadece görünüşte arttığını, eğitim ve yükseköğretim bütçesinin büyük bölümünün zorunlu harcamalara gittiğini belirtti. 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-22
Bu haber 1060 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1422
  Bugün : 211
  Toplam: 5192944
   Online :

  48 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama