CHP GÖKÇEBEY TEŞKİLATINDAN 29 EKİM KUTLAMASI
Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey ilçe teşkilatı üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey ilçe teşkilatı üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni gerçekleştirdi.

Öğle saatlerinde düzenlenen kutlama törenine, CHP Gökçebey ilçe Başkanı V. Seyfi Saygı, Belediye meclis üyeleri Gürsel Gökmen, Musa Aladağ, CHP Bakacakkadı belde başkanı Nevzat Kaya, Eğitim Sen Gökçebey temsilcisi Servet Büyükkol, Eğitim Sen sendika üyeleri,  CHP Gökçebey eski ilçe başkanları Vural Cebecioğlu, Halit Karademir  ADD Gökçebey Şube Başkanı Hasan Oktay, CHP İlçe teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende CHP ve ADD çelenk koymasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra CHP Gökçebey ilçe Başkanı V. Seyfi Saygı kutlama programında yaptığı konuşmada, “Çok değerli partili arkadaşlarım,sevgili dostlar,Yüreği Cumhuriyetten yana atanlar,sizleri saygıyla selamlıyorum.

19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyet'te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yuttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır.Devlet yönetimi,sınıfların, kişilerin ailelerin,bir zümrenin eline bırakılamaz.Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir.Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir.
 Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir.Ulusumuz,Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş,devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile katettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir.

Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin  91 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye, islâm dünyasındaki tek laik ve demokratik Cumhuriyet, çağdaş bir ülke, yaşanan ekonomik krizlere rağmen dünyanın en büyük 25 ekonomisinden biri, bölgesinde hatırı sayılan güç, bir istikrar unsuru ve Avrupa Birliğine aday ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Yeter ki bizler Atatürk'ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmayalım.
 Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.
Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürükleri ancak bu sistem içinde güvencede olabilir.Türk Milleti Cumhuriyet'e bağlanıp,onu yüceltip geliştirebilirse demokrasinin nimetlerinden yararlanır ve çağdaş toplumlar içindeki yerini alır.Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her yurttaşın görevidir.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün  bizlere bıraktığı  iki büyük mirastan biri CUMHURİYET diğeri de CUMHURİYET HALK PARTİSİ'dir Büyük bedeller ve zorluklarla kurulan ve bize bırakılan mirasımıza her zaman,her durumda,ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız.
Cumhuriyetin bize kazandırdığı bütün değerleri toplumun hafızasından silmek isteyenler,hatta bu konuda epeyce yol aldığını düşünenler asla başarılı olamayacaklardır.2023 yılında da cumhuriyetimizin 100.kuruluş yıldönümünü çoşkuyla kutlayacağımıza yürekten inanıyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hepimiz birer Atatürk'üz. Bizim bedenimiz elbet birgün toprak olacaktır,fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır.Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Konuşmaların ardından tören program son buldu

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-10-29
Bu haber 1332 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 26
  Toplam: 5671477
   Online :

  29 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama