Gökçebey, Yakın İlgi Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Demirpark AVM’de sergi açtı.

Gökçebey, Yakın İlgi Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Demirpark AVM’de sergi açtı.
                     Okul içerisinde yaptıkları el işi, resim gibi çalışmaları sergileyen, engelli öğrenciler, çalışmalarıyla sergiye gelen konukları, kendilerine hayran bıraktı.
Tüm engelleri aşarak yaptıkları çalışmaları  ve gösterileri sergileyen engelli öğrencilerin açtığı sergi, Engelliler Haftası’nda, engellerin sınır tanımadığını herkese gösterdi.

                     Demirpark AVM’deki açılış töreninde konuşan, Yakın İlgi özel Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Sirkeci, öğrencilerinin eğitim yılı içerisinde büyük bir özveri ve gayret göstererek yapktıkları çalışmaların, sergilenmesinin hem öğrenciler, veliler ve okul öğretmenleri için büyük önem taşıdığını belirterek, “Öğrencilerimiz, tüm engellerini aşarak birçoğumuzun yapamayacağı kadar güzel çalışmalar yaptı. Öncelikle hepsiyle gurur duyuyoruz. Bizim istediğimiz onların her geçen gün daha fazla şey öğrenmesi ve kendilerini ispatlayabilmeleri, öğrencilerimizle gurur duyuyoruz”dedi.

                       Devletin sosyal sorumluluklarına dikkat çeken, Zonguldak vali Yardımcısı Fethi Özdemir, “ Devletin sosyal görevlerinden biri engellileri korumak ve engellilerimizin sorunlarını dinlemek. Biz elimizden geldiğince, engellilerimize yardımcı olmaya çalışacağız. engelliler Haftası’nda bu güzel etkinliği hazırlayan, Yakın İlgi Özel eğitim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

                       Sergi açılışına,Vali Yardımcısı Fethi Özdemir,  Gökçebey Kaymakamı Çetin Kılınç, Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Salih Alemdar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yakın İlgi özel Eğitim Merkezi öğrencileri, açılış öncesinde okudukları şiir ve step gösterileri ile beğeni topladı.

Haberin Kaynağı:www.zirvegazetesi.net/Sonay Baltacıoğlu

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-12
Bu haber 1841 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2003
  Bugün : 367
  Toplam: 4611369
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama