Büyükkol; Gökçebey’de iki Okul Müdürü Okullarında Müdür Olarak Görev Yapmaları Engellendi

Eğitim Sen Gökçebey temsilcisi Servet Büyükkol yaptığı açıklamada Gökçebey’de iki Okul Müdürü Okullarında Müdür Olarak Görev Yapmaları Engellendi. dedi 

Eğitim Sen Gökçebey Temsilcisi Servet Büyükkol ; Gökçebey  İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin iki okul müdürüne somut hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan, tamamen soyut ve politik değerlendirmelerle hak, hukuk, liyakat vs. İlkeleri hiçe sayarak yaptıkları puanlamalar sonucu görevleri sona erdirilmiştir. Okul Müdürlerine  75’in altında puanlar verilerek, bulundukları eğitim kurumlarında görev yapmaları engellenmiştir.

    Görev süresi içersinde Bakacakkadı Durmuş Demirel İlköğretim Okulu’nda   büyük bir özveri ve başarıyla görevlerini sürdüren, velileri, öğrencileri ve kurumlarındaki eğitim emekçileri tarafından sevilen, saygı duyulan okulun akademik başarısını artıran, okul bahçesi içersindeki atıl binayı Anaokulu olarak hizmete girmesinde büyük katkıları olan okul müdürü Ümit Eser’e  ve yıllardır okul yöneticiliği yapan diğer okul müdürümüze başarısız puanı verenler bunu eğitim emekçilerine izah edemezler.

 HER TÜRLÜ HUKUKSAL ve ÖRGÜTSEL MÜCADELEYİ YÜRÜTECEĞİZ   
      Sendikamız objektiflikten ve hakkaniyetten uzak bir şekilde yapılan değerlendirmeler sonucunda görevleri sona erdirilen Eğitim Sen üyesi okul müdürlerine verilen puanların iptaline karar verilmesi istemiyle davalar açacaktır.       

       Eğitim Sen olarak, somut hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan, tamamen soyut ve politik değerlendirmelerle düşük puanlar verilerek üyelerimizin yöneticilik görevine son verilmesine asla seyirci kalmayacağımız, bu konuda her türlü hukuksal ve örgütsel mücadeleyi yürüteceğimiz bilinmelidir.    

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-08-26
Bu haber 1794 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 155
  Toplam: 5645611
   Online :

  21 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama