Kasım Ayı Sonuna Kadar 35 Bin Yolcu Ve 240 Uçak Gelecek
Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki havalimanında 3 Nisan’da başlayan yurt dışı seferlerinde ek seferlerin başlayacağı kaydedildi.

Zonguldak Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin yaptığı açıklamada, 2009 yılından itibaren başlayan uçak seferlerinde hedef kitle olarak sefer sayısını artırmak olduğunu belirtirken, 2014 yılı 3 Nisan’dan itibaren başlayan seferlerin 4 seferden 5 sefere çıkacağını ve Çarşamba ile Cumartesi günleri haricinde havalimanına 5 gün tarifeli olarak uçakların geleceğini söyledi.

Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin her sene yıllık artışlar olduğunu ve bu artış sonucu gurbetten kendi memleketlerine gelen insan sayısının yükseleceğini ve Zonguldak'ın önemli bir merkez olduğunu ifade etti. Özşahin, bu gün itibari ile bakıldığı zaman yıllık artışların her sene devam ettiğini yolcu gerçekleşmeleri ve uçak gerçekleşmelerin sayılarından anlaşıldığını belirterek şunları söyledi: "Hedefimizde 2014 Kasım sonuna kadar devam edecek seferler sonunda 35 bin yolcu gerçekleşmesi ve 240 gibi bir uçak gelişinin gerçekleşmesi olacağını görmekteyiz. Zonguldak havalimanı Batı Karadeniz Bölgesi’nde sürekli vurguluyoruz, merkezi bir yer konumundadır. Ulaşım kolaylığı tüm bölgeye yansıyor.
Bölgedeki gelişmeler itibariyle önümüzdeki yıllarda mutlaka ve bundan eminim iç ve dış hatlarda yoğun talep olacağı beklenmektedir. Bu talep doğrultusunda şirketimizin yönetimi bu konuda oldukça kararlı, istikrarlı bir tutum içerisindedir. Bununla ilgili havalimanının büyütülmesi ve genişletilmesi için plan yapılıyor ve bölgedeki gelişmeler ile talepler doğrultusunda da bu yeni ilave büyütme çalışmaları mutlaka hayata geçirilecektir.”  

Haber: CUMA 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-07-15
Bu haber 1425 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 153
  Toplam: 5645609
   Online :

  19 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama