GÖKÇEBEY’DE POLİS HAFTASI KUTLANDI,,,

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. Yıl dönümü Gökçebey’de düzenlenen törenlerle kutlandı. 1O Nisan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Polis teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü Gökçebey hükümet konağı önünde kutlandı.  Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak İlçe Emniyet amiri Selami Turgut tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. 

 Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü amiri Selami Turgut günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Turgut konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “  Sayın Kaymakamım,  Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım, Değerli daire amirleri, sevgili Gökçebeyliler ve son derece şerefli bir görevi canı pahasına yerine getiren sevgili meslektaşlarım
Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 169. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek, burada tören için toplanmış bulunmaktayız. Hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı sunuyorum.
Şanla, Şerefle yazdığı 169 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir.
Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir.
Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Çünkü; Adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir; ama kuvvete dayanmayan adalette aciz olur. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için zalim değildir. Adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür. 
Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.
Teşkilatımızın 169. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi  ilçemizde de büyük bir coşku ile hep birlikte gururla kutlamanın mutluluğunu tadarak, bu vesile ile devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor sizlere tekrardan Gökçebey İlçe Emniyet Amirliği personeli adına en derin saygılarımı arz ediyorum”
dedi

Daha sonra Polis Haftası çerçevesinde düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerden Karapınar Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencilerinden Şule Akça “Polislerimiz”, Gökçebey İmam hatip Ortaokulu 5/B sınıfı Öğrencilerinden Salihcan Özdemir” Polis Kimdir” ve Gökçebey Ortaokulu 7/D sınıfı örencilerinden İrem Eliustaoğlu “Polis” isimli şiirlerini okudular. Ardından Mehmet Danacı Polis teşkilatı için yazdığı şiiri okudu.

Kutlama Programı daha sonra Gençlik merkezinde devam etti. Gençlik merkezindeki kutlamalar Polis memuru Tuncay Kaya’nın sunumuyla başladı. Emniyet genel müdürlüğünün hazırladığı sine vizyon gösterisinin ardından şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye giren öğrencilerden birinci olan  Karapınar Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencilerinden Şule Akça’ya ödülünü Gökçebey kaymakamı Bülent Hamitoğlu, İkinci olan Gökçebey İmam hatip Ortaokulu 5/B sınıfı Öğrencilerinden Salihcan Özdemir’e ödülünü Garnizon komutanı Onur Şahbaz ve  Üçüncü olan Gökçebey Ortaokulu 7/D sınıfı örencilerinden İrem Eliustaoğlu’na ödülünü Gökçebey Belediye başkanı Vedat Öztürk verdi.
Düzenlenen resim yarışmasında Birinci olan Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Eylül Aksakal’a ödülünü Gökçebey Cumhuriyet başsavcısı Çağlar Ertaş, İkinci Olan Bakacakkadı Ortaokulu öğrencisi Eray Kadam’a ödülünü Gökçebey Cumhuriyet savcısı Uğur Akın, Üçüncü olan Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Hande Danacı’ya ödülünü İlçe emniyet amiri Selami Turgut verdi.

Düzenlenen kutlama töreni verilen kokteylle sona erdi. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-04-10
Bu haber 1717 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 938
  Bugün : 745
  Toplam: 5075089
   Online :

  67 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama