Gökçebey MMÇ MYO’da Çiçek Yetiştiriciliği Başlıyor

Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakcı Meslek Yüksek okulunda Tarım Programları kapsamında çiçek yetiştiriciliğine başlanıyor.  Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Deniz Karaelmas’ın sorumluluğunda gerçekleştirilecek mevsimlik çiçek yetiştiriciliği için, Okulun bünyesindeki seraya bir sera daha eklenerek üretime geçilecek.
Önümüzdeki yaz sezonunda ilk olarak çeşitli türlerde 7000 adet mevsimlik çiçek yetiştirilecek. Bu sayının daha sonra 100 bine çıkarılması hedefleniyor. Proje ile öncelikle Bülent Ecevit Üniversitesinin tüm kampüslerinin çiçek ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Gelecek dönemlerde ise Yüksekokulun çiçek üretim kapasitesi artırılarak farklı kurumlara da çiçek satışı yapılması planlanıyor. 

Konuyla ligili olarak bir açıklama yapan Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Özlem Bahadır şunları söyledi: “Proje sayesinde tüm kampüslerimizi çiçek bahçesi haline getirme düşüncesindeyiz. Bu tür projeler, hem Yüksekokulumuz hem öğrencilerimiz hem de öğretim elemanlarımız açısından son derece önem taşıyor. Öğretim elemanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde bu yöndeki projelerin hem sayı hem de kapasite olarak gün geçtikçe artacağı inancındayım. Benzer olarak, Mimari Dekoratif Sanatlar Programı kapsamında başka bir projeyi yaşama geçirmek amacıyla da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-03-04
Bu haber 1118 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1600
  Bugün : 1469
  Toplam: 4608650
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama